Kedim Komada Gibi

Melikedidem

Kedim iç parazit aşısından bir gün sonra yavaş yaval hastalanmaya başladı. Önce yalpalayarak yürüme daha sonra su içerken, tuvaletinş yaparken dengesini sağlayamama ve sabaha karşı hiç bir şekilde hareket edemeyecek duruma geldi ara ara nöbet gibi titriyorsu. İshalden başka bir semptom eşlik etmedi belirtilere. Sabahında hemen veterinere götürdük alerj olmuş olabileceğini söyledi iğne yaptı sonra serum gün içinde aynı şekilde daha baygın bir haldeydi yeme içme yok kalkamıyordu bile, akşam tekrar serum verildi sonrasında titreme nöbetleri geçti ancak durum aynı. Gözler yarı baygın, sadece nefes alıyor. İğne yapılırken hemen reaksiyon gösteriyor bilinç yerinde çoğu zaman. Cumartesi akşamı böyle kötüleşti. Bugün başka bir veterinere götürdük yine iğne ve serum. Artık damarları patlıyor. Yarın deri altından izotonik yapılacak ve vitamin iğneleri olacak. Bunun nedeni ne olabilir. Var mu bunu yaşayan. Kedimin acı çekmesine dayanamıyorum. Teşhis konulamıyor.

101 CEVAP

izmir_pet

Hepimzin dualari sizinle. Rabbim onu sagligina kavustursun insallah. Ama siz umudunuzu kaybetmeyin u kadar direnmissiniz. Siz guclu olursaniz o hissedecek sizden guc alacak. Siz pes ederseniz o da eder

Melikedidem

Maalesef havaalanından haber aldık, bu şekildeki bir kediyi kabul etmiyorlar :(( Erzurum demişti bir arkadaş, netten bakayım dedim yorumları görünce vazgeçtim. Hatta haberlere bile çıkmış. İlgisizlikleri yüzünden şikayet edilmişler vs. Tatvan gibi yakın bir yere götürürken bile daha da kötüleşti yolda 3 saatlik yolda nasıl olacak bilmiyorum.
Çocuğun olsa düşünür müsün diyen hanfendi, geçen gün Acıbadem pet vet den vir hekimle konuşup durumu anlattığımda, siz bir canı yaşatmaya çalışıyorsunuz ama bu bencillik. Burda önemli olan siz değil kedisiniz sizin vicdan rahatlığınızdan çok daha önemli onun huzur içinde ölmesi demişti. Ve veterinerime güvenip uyutmamın doğru olacağını görse belki daha farklı yorumda yapabileceğini söyledi. Tam içim bir nebze rahatlamıştı ki İstanbul hayal oldu :(( elim kolum bağlı

Pazartesi hepimiz için bir umut günü oldu. Olup biteni okurken bile gözlerim doldu. Onlar bizim evlatlarımız gibi beraber uyuyor beraber uyanıyoruz. Bebek gibi mamasını oyununu kumunu özenerek bakıyor dikkat ediyor temizliyoruz kimse şu an sizden üzgün olamaz sizi çok iyi anlıyorum. Psikolojinizi de anlıyorum ve yadırgamıyor onu acılarından bir an önce kurtarmak istiyorsunuz. Öncelikle elinizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorsunuz vicdanınızı rahat tutun bazen herşeyi doğru yaparız ama yine de işler yolunda gitmez. bu gayret ve çabalarınıza rağmen herşey olabilir hazırlıklı olun. Bir umut kapnızın açışmış olması beni ve tüm hayvan dostlarını çok sevindirdi. Herkesin olduğu gibi benimde tek duam yavrunun sağlığına kavuşması. Size bol bol sabır ve güç diliyorum. Ve ondan vazgeçmediğiniz için teşekkür ediyorum.

Melikedidem

Keşke içinde bulunduğum şu durumu anlatabilecek bir kaç kelime olsaydı...
O kadar çok titredim ki üzerine :( belkide ondan böyle oldu. Aşı aşı aşı diye o kadar çok acele ettim ki :(( keşke yaptırmasaydım :(( sırf dış kapıyı açarken o koşup bana gelmeyecek diye evden çıkmıyorum günlerdir :(( o benim yavrum, kızım, her şeyim o benim. Beslemek için aldım kucağıma. Kemikleri acır diye, üşür diye polara sarıyorum sürekli. Koydum dizime başını okşayarak yalvarıyorum Allaha kızımı iyileştirsin ona acı çektirmesin diye :(( bu yaşıma geldim böyle bir çaresizlik yaşamadım söyleyecek bir şey bulamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum

Geçtiğimiz aylarda sizinle benzer şeyler yaşadım kalbinizin üzerindeki ağırlığı içinizdeki huzursuzluğu hissediyor gibiyim. Şu an sadece bekleme ve dua etme zamanı insanın elinden hiçbirşey gelmemesi nedir çok iyi biliriim. siz yapabileceğiniz herşeyi yaptınız.

Melikedidem

Kızım annesini terk etti :(( ağzım dolu, yüreğim dolu ama anlatacak mecalim yok. Sen benim canımın ta içiydin kızım. Seni asla unutmayacağım

Melikedidem

Keşke ağlamak fayda etseydi :(( vefat etmesi değil, bu şekilde vefat etmesi beni perişan etti. Daha 2 gün önce 3 ayı doldu :(( offfff kızım içimi yaktın. Gitmeden 15 dk önce besledim suyunu verdim aldım göğsüme, okşadım konuştum :((( o kadar yalvardım bi mucize olsun diye ama olmadı

kurban1525

Siz elinizden geleni yaptınız... Keşke keşke yakın olsak ve beyin fırtınası yapsaydık, aklınıza binlerce keşke gelecek bunun gibi.... ama hiçbirini düşünmeyin lütfen... siz elinizden gelenin en iyisini yaptınız başka bir şey düşünmeyin lütfen... Çok gecmiş olsun başınız saolsun ne diyeceğim inanın bilmiyorum

melikealgin

Kıyamam çok çok üzüldüm melek oldu yavrucak.Iyi ki de uyutmadınız ne olursa olsun.Onun ihtimalini öldürmediniz.Çok büyük bi acı iyi ki sizinle tanışmış sizin gibi iyi bi insana denk gelmiş :(

Cldkgkcs

Elimizden hiç bişey gelmese de her anınıza şahit olduk sizden iyi bi mesaj bekleyip durdum.. Acınız çok taze o ise melek oldu sizi hiç bırakmıycağına inanıyorum ben köpeğimi kaybettikten sonra her gece rüyamda görmek için dua eder ağlardım ama zaman her acıyı dindiriyor geçtikçe.. Ne diyeceğimi bilemiyorum ama sizin gibi birinin elinde olduğu için bu kadar direndi oda sizden güç aldı demek ki elinizden geleni yaptınız .. lütfen yıpratmayın kendinizi

Terranova

Evet. Annesinden ayrılan yavru kedilerde, parazitleri ani şekil de öldüren ilaçlardan kaynaklanıyor bu zehirlenme. Paraziter zehirlenmeden şüphelenmediler mi ?

Melikedidem

İsteyeceğim en son şey lakin bu lanet olası memlekette imkanlar kısıtlı ve yavrum sadece acı çekiyor. Çaresizlik insanı deli ediyor

Alicveben

malesif bu konuda hiç bir bilgim yok yardım etmeyi çok isterdim umarım bir çaresi bulunur...

Cldkgkcs

Allah sabır versin dirayetli olun ona da geçicektir hisleriniz emin olun sevin ona temas edin yanınzdan ayırmayın yalnız olmadığını bilsin... Burda didem hanım da benzer şeyleri yaşadı o daha iyi anlar ve yardımcı olabilir belki size... Kalbim sizinle

BihterMerve

Kedinize kan testi yapilmasi gerektigini dusunuyorum. Allah korusun bazi belirtiler bana corona virusunun etkilerine benzer geldi. Kan testini ya da ozellikle bu testi yapabilecek bir veteriner var mi acaba yakinlarinizda?