Tekir Kedi Evde Beslenirmi Yavru Tekir

mehmetop

tekir kedi sahiplenicem ama cok haylazmış

27 CEVAP

yck

Tekir kediler haylaz değildir. Kedi denilen varlık nekadar haylazsa tekirlerde o kadar haylazdır. Cins kediler anormal genetiği değiştirildiği için hareketsiz

Gozdetemizel

Ne lazim ki? Kose yastigi gibi surekli kenarda dursun istiyosaniz japon baligi alin :) evde yaramaz kedi iyidir. Yasadiginizi anlarsiniz .misal ben 1 senedir yasiyomusum oncesindeki 34 sene yokmus kedisiz

wapooknight

@yok ben şimdi evde mutant lami yasiyorum. Yapmayın genetik laboratuvarında urerilmiş varlıklar gibi davranmayın tekir de bir cins british shorthair da bir cins.

ygiz_mrtt

Siyamlar doğal bir tür olduğundan büyük ve geniş bir soy ağacına sahip, günümüzde çoğu kedi ırkının atası. Yani ortada Jurassic Park falan yok anlayacağın @yck. Hani o sfenksler var ya, onlar bile diğer kedilerden daha doğal bir yol ile, mutasyon ile ortaya çıkmış iken ortada genetik mühendisliğinin adı bile geçemez. İnsanlar devam ettirmiş tamam da öldürülsemiydi? sırf genetikleri hastalıklı diye beslenmeliler diyorsunuz ama genetik bozukluklar insanlarda da yok mu? Normal bir şey yani. Konuyu buralara çekmeyelim lütfen. Mutasyon denen özellik olmasa idi zaten günümüzde çoğu tür olamazdı hayvanlar aleminde. Biz cins hayvanları oyuncak olarak görmüyoruz ama çoğu cins karşıtı insan onları süs hayvanı olarak görmeye devam ediyor. Tekirde bir cinstir ayrı bir hayvan olarak görmüyoruz biz.

lwb

Genetik bozukluklar daha çok normal yani kedinin en saf halinden daha farklı görünen ırklar, basık/düz bir surat, kırık kulaklar, kısa bacaklar, kuyruk olmaması vs.
Genetik hastalık da o ırka özel olan hastalıklar, düz suratlarda görülen solunum yolları, ankara kedilerinde görülen sağırlık vs vs vs (o ırkın her üyesinde de görülmez tabi)
Genetik bozukluk farklı, genetik hastalık farklı ama ikisi de zincirleme biri birine sebep oluyor

Neden beslenmesin ki #satinalmasahiplen

wapooknight

" Bilim insanları, yapılan araştırmalar sonucu mavi gözlü bireylerin ortak bir atadan geldiğini tespit etti. Kopenhag Üniversitesindeki bir araştırma grubu, 6.000-10.000 sene önce gerçekleşmiş ve günümüzde tüm mavi gözlü bireylerin bu özelliğe sahip olmasına sebep olan genetik bir mutasyonun izini sürdü. Kahverengiden yeşile, göz rengindeki çeşitliliklerin hepsi de iriste bulunan bu pigmentin miktarıyla açıklanabiliyorken, mavi gözlü insanlarda, gözlerindeki melanin miktarı çok az bir değişime sebep olabiliyor. “Aslında, hepimiz kahverengi göze sahiptik” diyor Kopenhag Üniversitesi’nden Profesör Hans Eiberg. Fakat OCA2 genini etkileyen genetik bir mutasyon kahverengi göz oluşturma yetisinde bir değişimle sonuçlandı. " Buyurun napalım şimdi bu mavi gözlü insanları....

lwb

Bunu tekirlerin geneline yaymak yanlış olur. Evde de bir tekirim var hiç böyle şeylerle karşılaşmadım

Anonymus552223

Sokaktaki tekirlerde ise sagliksiz olanlae öluyor, geriye sadece en sagliklilari, en gücluleri ve en zekileri yaşayabiliyor. Yuzyillardir bu boyle oldugu icin, sokak kedileri daha akilli daha hareketli, dogal secilimin sonucu olarak

lwb

Cins kedilerin genetiği mi değiştiriliyor? Bi ara pitbullar laboratuvar ortamında üretilip genetiğiyle oynanan köpeklerdir diye bir şey vardı bunun gibi bir saçmalık sanırım bu da. Her cins kedi de sakin değildir bu arada, her cinsin belli özellikleri vardır.
Tekir de bir cinstir ona bakarsanız kendi içlerinde de desenine göre ayrılır, sarman tekir, gri tekir vs.
Evde beslenir neden beslenmesin

Anonymus552223

Gemetigi degistirilmis demekle şunu diyor aslinda: normalde dogada olmayan türler, kucuk kulakli iki kedi ciftlestirilerek, kucuk kulakli kedi elde ediliyor, sonra daha da kucuk kulakli yavrular cikiyor, 5 10 nesil sonra minicik kulakli kediler ortaya cikiyor. Bu labaratuarda yapilmiyor ama dogal bir birlesme turu de degil. Boylece pug gibi acayip hayvanlar oluşturuluyor. Ve sizlere sevimli gelen kucuk kulak, buruşuk surat gibi seyler genelde bir hastaligin sonucu oluyor. Ornegin surekli down sendromlu insanlari birbiriyle ciftlestirirseniz, 3 4 nesil sonra down sendromlu bir tür elde edebilirsiniz, dogan yavrularin da HİÇBİRİ saglikli olmaz. Bazi irklar boyle iste. Umarim açiklayici olmustur. Dogan kedileri öldürelim demiyoruz zaten ama scottishi scottishle ciftlestirmeyeceksin en azindan. Cunku bunlar genetik rahatsizliga meyilli falan degil, bildigimiz hasta dogan kediler. Hepsi sakat yani

mehmetop

yani evde besleye bilirmiyim?

Gozdetemizel

Tabi ki beslenir neden beslenmesin ki ?bence siz sahiplenmeden internetten bi arastirin zorluklari neler kilina tuyune tahammul edebilecekmisiniz esyalara zarar verirse tolare edebilecekmisiniz maddi manevi yetebilecekmisiniz?

yck

@lwb genetiği değiştiriliyordan kastım sadece Laboratuvar ortamındaki bir müdahale değil. Seneler önce çifleşip meydana çıkan bir cinsi korumak. siyam kedileri gib. Onlar da bir genetik bozukluğa sahip

Demetcinar

Benim 2 kedimde tekir kardeşler yavrulardı sokaktan aldığımda gozdetemizel in dediği gibi onlardan önce yaşamıyormuşum