Matisse Mama Yorumu(Soru Değil)

bbeyzvv

eveeet matisse mama hakkında yazmak istiyorum buraya
çok kedim olduğundan mamayı çok üst segmentlerde kullanamıyorum içeriği iyi diye matisse deneyeyim dedim kedi üzerinde gözle görülebilir bir farklılık olmadı ama kedilerim tadını sevmedi aromadan olduğunu hiç sanmıyorum somonluydu aldığım kedilerim aroma konusunda hiç seçici değil aslında mama konusunda da seçici değillerdi ama bunu isteksiz yiyorlar bazı durumlar yüzünden yavru kedi maması olarak bonacibo almıştım ve hepsi bonaciboyu matisseye tercih etti matisse almayı düşünenlere ithafen bu yazım bence önce 1,5 kiloluk alın sevmezse duruyor kutuda sokak kedilerinin de pek sevdiğini söyleyemem zaten bizim sokaktakiler seçici onlara da veremedim artık sevmeseler de bitmesini bekliyorum mystic numune denemiştim bayılmışlardı bir gün sadece onu yediler ve kakada hiç sorun yoktu bir günde ne kadar etki eder etmez orası tartışılır fitmin numune de deneyeceğim ve mystic 15 kiloluk alacağım kedide olumsuzluğunu görürsem buraya yazarım daha sonra da fitmin deneyeceğim artık hangisini daha çok severlerse ona devam

20 CEVAP

ZehraBulutt

Nd'yi hiçbir kedi çok iştahlı yemiyor bence, benim kedim aşırı obur bir kedi, nd'yi de yiyor ama diğer mamaları yediği gibi soluksuz yemiyor.

Klicker'i ben de çok merak ediyorum, bir an önce piyasaya sürseler de denesek. Kaç paraya satacaklar onu da çok merak ediyorum. İnşallah bundan sonra yerli firmalar üst segment mamalara ağırlık verirler de, ithal mamaya mahkum olmaktan kurtuluruz biz de.

minky

Ayrıca BonaCibo yemeklerinin sebebi taze olmasıda olabilir

Carathras

Biz 3 aydır kullanıyoruz Mystic Somonlu olanı, şimdilik sıkıntı yok ama Klicker çıkınca fiyatı saçma olmazsa Klicker'a geçeceğim.

suleren

Kesinlikle 1.5 kg alınıp denenmeli, ben de elimdeki matisse mama bittikten sonra n&d'ye geçeceğim sanırım. Benimki severek yiyor, sokaktaki kediler de severek yediler. Kedisine göre değişiyor gerçekten.

bbeyzvv

matisse sevdiyse nd de sever ama matisse sevmeyenin nd seveceğini pek sanmıyorum bizimkilerin psikolojisi bozuk galiba kaliteli mama sevmiyolar illa içinde et olmayacak iğrenç bi tahıl yuvası olacak

yazı anlaşılmaz değil diye düşünüyorum noktalama işaretlerine dikkat edecek olursam yazmam uzun sürer

bbeyzvv

bilmeyenler için içeriği bırakayım (içerik genel olarak güzel yok pirinci fazla yok şusu az demeyin biliyorum zaten)

ileşimi :
Kurutulmuş Balık (somon) %32, Pirinç %25, Mısır, Mısır glutanı, bezelye lifi %8, Kurutulmuş tavuk eti, tavuk yağı, kurutulmuş pancar posası %6, hidrolize hayvansal proteinler, balık yağı bitkisel yağ, kurutulmuş bütün yumurtalar, pisilyum tohumları, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat dihidrat, kurutulmuş bira mayası, monosodyum fosfat

A vitamini 16000 IU; Vitamin D3 1600 IU; E vitamini 160mg; 160 mg C vitamini; 40mg Niasin;pantotenik asit 16mg; Vitamin B2 8 mg; Vitamin B6 6.4mg; B1 vitamini 4.8mg; Vitamin H 0.4mg; Folik Asit 0.48mg; Vitamin B12 0.06mg; Kolin klorür 2500mg; 108 mg çinko oksit; çinko sülfat monohidrat 120mg; Mangan sülfat monohidrat 150mg; demir sülfat monohidrat 44 mg;demir karbonat 60mg; bakır sülfat pentahidrat 50 mg; kalsiyum iyodat susuz 2.4mg; sodyum selenit 0.22mg; DL-Metiyonin 3000mg; L-Carnitine 250mg.
Teknolojik katkı maddeleri: mikrokristalin selüloz.
Analitik bileşenleri: Ham protein 31.00%; ham yağlar 11.00%; Ham lif% 5.90; Ham kül 6.60; Kalsiyum 0.90%; Fosfor 0.85%; Magnezyum 12:08%; 19:50% nişasta;toplam şeker,% 0,60; Taurin 1800mg/kg.

minky

Bileşimi :
Kurutulmuş Balık (somon) %32, Pirinç %25, Mısır, Mısır glutanı, bezelye lifi %8, Kurutulmuş tavuk eti, tavuk yağı, kurutulmuş pancar posası %6, hidrolize hayvansal proteinler, balık yağı bitkisel yağ, kurutulmuş bütün yumurtalar, pisilyum tohumları, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat dihidrat, kurutulmuş bira mayası, monosodyum fosfat

Soruyu soran kişiye değil okuyanlar için yazacağım.Mısır,mısır glutanı,pancar,posası ve pirinç gereksiz tahıllar.Matisse mama f/p olarak bence iyi değil.O fiyata bu kadar tahıl olmayan daha iyi mamalar var.Tekrar ediyorum bu cevap başlığı açana karşı değil!

bbeyzvv

çok sevilince deneyeyim dedim
bonaciboya alışık değiller ki ilk defa verdim ve mama da taze paketi açtığımda da hevesli yemediler

Gulsahka

benim kedim de Nd yiyor ama ben de iştahlı yediğini düşünmüyorum ölçü ile vermiyorum ve her zaman mama kabında duruyor ama hiç kabı şuana kadar boşalttığını görmedim. mystic aldım şimdi umarım bunu güzelce yer.

mercanslmz

Konuyla hiç alakası yok ama mama kumbarasi bı ücret talep ediyor mu bilginiz varmı

bademthecatt

Mercan talep etmiyor

ZehraBulutt

Benim 2 kedim de matisse'e bayılıyorlar, nd'yi biri yiyor öbürü yemiyor.

ZehraBulutt

Bonociboya alıştıkları için yemediler belki de ucuz mamalar daha lezzetli geliyor. Biraz inatlaşırsan yerler belki.

Carathras

Bir mamanın içinde bu içeriği görünce neden aynı içeriği 150 TL'ye almak varken 300 TL'ye alıyoruz ki diyorum.
Hızlı bir kıyaslama da bu içeriğin Bonacibo'dan farkı yok bence.
Mystic dene derim ben zaten çok kedin varsa 15 kg çok uzun sürmez bitmesi memnun kalmazsan değiştirirsin...

bbeyzvv

bonaciboda et yok bunda var
mystic denicem zaten bitmesini bekliyorum onu da 1 ay kullanıp yazacağım buraya mama seçecekler daha kolay karar versin diye