Kedim Kustu Mu İshal Mi Yapti???

Bikedi

Merhaba kedimin dun gece karni gurulduyordu. Yanimda uyudu. Sonra bir ara kalkmis mamasinin yataginin oldugu odaya gitmis. Sabah uyandigimda yanimda uyuyordu. Mama su koymak icin odasina gittigimde şok oldum. Yerler kahverengi olmus. Kokusu resmen kına kokusu gibiydi. Kaka kokusu yoktu. Yataginda da az miktarda köpüklü sarı bir sıvı vardi. Kahverengi olanda cok minik mama parcalari da vardi. Dun sokaktaki kediler icin annemin aldigi mamayi yirtmis kafasini sokmus yerken yakalamistim.(yaklasik 1 aydir annemlerin yanindayiz) ondan olmustur diye tahmin ediyorum. Ama kusmus mu ishal mi onu anlayamadim. Veterinerimizi aradim devam ederse goturun etmezse kefir vermen yeterli dedi. Halsiz oldugunu soyledim. Normal dedi. Kustuysa rahatlamistir dedi. Henuz kaka yapmadi. Mamasini yedi kefir de icti. biraz pirinc ve patates haslayip yogurtla karistirdim azicikta ondan yedi. Hic basiniza geldi mi boyle birsey? Korktum acikcasi..

16 CEVAP

Ayseenur10

Köpüklü sarı büyük ihtimalle kusma, diğerininde içinde mama varsa kusmadır ama sanırım 2 kere kusmuş yani kediniz. Karnı gurulduyorsa üşütmüş falan olabilir. Gözlemleyin kaka durumu nasıl ishal mi bir daha kusacak mı diye

Drawhel

Başka bir Veterinere götürseniz?

Bikedi

Tesekkur ederim sabahtan beri hic kusmadi ve kaka da yapmadi uyuyor surekli

Bikedi

Bir daha olursa hemen goturecegim

ballokumu

Yediği şey midesine dokunmuş olabilir üşütmüş olabilir. Soğuk bir şey yediyse. Kusma köpüklü gibi mamalı falansa ve ishali varsa üşütme olabilir. Ben yoğurt ve lapa pirinçten çıkardığım özü karıştırıp birazcık tuz ekleyip içiriyorum. Keyfi yerindeyse iştahı varsa muhtemelen üşütme

mrrevewee

dün de dediğim gibi büyük ihtimalle üşütmüş ve iki kere kusmuş kefir iyi gelir ama taşta mermerde yatmasına izin vermeyin

ballokumu

Laktozsuz kefir alsanız daha iyi okur aklınızda olsun.
Bütçenize çoksa enterogermina kids

Bikedi

Yardimci olursaniz cok sevinirim

Bikedi

Tesekkur ederim. Gece 1 e kadar bekledim kaka yapsin diye sonunda yapti normaldi. Gun içinde kusmadi da. İcim rahatladi şükür.

Bikedi

Hava sicak oldugu icin ozellikle yatiyor oralara. Bu gece odasinin kapisini kapattim yataginda uyusun diye yoksa once yanimda uyuyor sonra balkon kapisinin onune uzaniyor. Kedilerin bu havada usutebilecegini hic tahmin etmezdim. Normalde yaz kis dogada yasayabilen hayvanlar

ballokumu

Aynı şey başıma geldi. Sürekli mermerde yatıyodu hiç de bi şey yapmıyodum. Yatırmamak lazımmış

Bikedi

Laktoz konusunu bilmiyordum. Normal kefir aldim. Hemen hemen iki yemek kasigi kadar içti gün içinde. Çok sukur iyi gibi şu anda. Butun gunum endişe içinde gecti. Kendi cocugum hastalandiginda nasil hissediyorsam ona da hissettim. Demekki insan zamanla boyle baglaniyor seviyor

Bikedi

Laktoz konusunu bilmiyordum. Normal kefir aldim. Hemen hemen iki yemek kasigi kadar içti gün içinde. Çok sukur iyi gibi şu anda. Butun gunum endişe içinde gecti. Kendi cocugum hastalandiginda nasil hissediyorsam ona da hissettim. Demekki insan zamanla boyle baglaniyor seviyor

Bikedi

Laktoz konusunu bilmiyordum. Normal kefir aldim. Hemen hemen iki yemek kasigi kadar içti gün içinde. Çok sukur iyi gibi şu anda. Butun gunum endişe içinde gecti. Kendi cocugum hastalandiginda nasil hissediyorsam ona da hissettim. Demekki insan zamanla boyle baglaniyor seviyor

Bikedi

Laktoz konusunu bilmiyordum. Normal kefir aldim. Hemen hemen iki yemek kasigi kadar içti gün içinde. Çok sukur iyi gibi şu anda. Butun gunum endişe içinde gecti. Kendi cocugum hastalandiginda nasil hissediyorsam ona da hissettim. Demekki insan zamanla boyle baglaniyor seviyor