Kedime Yeni Arkadaş

limtrf

Merhaba arkadaşlar, benim dişi kedim çoktan 6 aylık oldu. Şu an evin tek kedisi. Ben okula giderken tramvay durağını kullanıyorum ve orada çok güzel bir van kedisi var. 1 yaşını çoktan aşmış gibi görünüyor. Muhtemelen heves uğruna alınmış, atılmış ya da kendisi kaçmış. Bilmiyorum. Sadece çok tatlı ve havalar soğuyacak. Mahalleli bakıyor ama nereye kadar.. Eve almayı düşünüyoruz ailecek ama kedimin tepkisinden çok korkuyoruz :) Onu kırmak istemiyoruz açıkçası. Yardımcı olursanız, bu dönemi nasıl kolay atlatabileceğimiz hakkında fikir verirseniz çok memnun olurum :)

2 CEVAP

Zehramira

Yeni kediyi eve getirince bir odaya koyun ve kapısınj kapatın kediniz onun evde olduğunu bilicektir kokusunu alıcaktır ve kapının altından onu takip edicektir yeni kedinin kokusu olduğu birşeyi kendi kedinizin yanına bırakın ve kedinizin kokusu olduğu bişeyide yeni kedinin yanına bırakın birbirlerinin kokusuna alışsınlar birsüre bu şekilde devam edin zamanla alışacaklardır

kedilikizzz

Evet aynen yukardaki yazıldığı gibi yapın. Hemen yanyana getirmeyin sakın. Direk başka odalarda tutun. Yavaş yavaş alıştırın :)