Kedi Kaşınması

Klimt

Bir kedi ortalama ne kadar kaşınır? Mantar veya dış parazit olduğunu nasıl anlayabiliriz?

11 CEVAP

Anonymus827062

Veterinere kadar gitmeye gerek yok veterinerden parazit damlasini alın. Evde ense kısmı iki kürek kemiğinin ortasına oluşan çukur kısma dikkatli şekilde dökün oradaki tüyleri iyice aralayarak. Deriyi görün. Damlayi siktiktan sonra parmaginiz ile yayılmayı onleyin akmasin. Ertesi güne üzerindeki tüm pireler dökülür hatta dökülmüş olur görürsünüz yerlerde;)

mypet18

normalde her kedi kaşımır onun bir tüylerini düzenli olarak tarayın eğer dışarıya çıkan bir kedi ise bir veterinere gösterin pir falan bulaşmıştır belki

mypet18

pir pir olacaktı kaşımmır ise kaşınır

mypet18

pir pire

Anonymus827062

Pire için dışarı çıkmasına gerek yok her halükarda olabiliyor. Pire de olsa mantar da her ikisi de belirgin şekilde gozlemlenebilir bakılınca. Kasinmasina sebep iki durumdan biridir dikkatli bakın. Mutlak surette dış parazit olma ihtimali daha fazladır. Asi da olsa pire oldu mu oluyor ne yazık ki

buse

mantar gibi durumlarda derisi kızarık pul pul olmuş veya kabuk kabuk yerler görürsünüz.Dış paraziti varsa bit kene pire üzerinde görürsünüz zaten.Bunlar yoksa atopik dermatit gibi alerjik problemleri olabilir.Kendisine zarar verecek seviyede çok kaşınıyorsa kesinlikle veteriner hekime götürün.

Cemreeincee

Haşere için yani bit pire ve kene ihtimaline karşı özel tasmalar var haşere için kullanmanızı öneririm. Özellikle bahçeye çıkan bir kedi ise mutlaka kullanmalı. Yıkamada saf sabunlar kullanın. Küçük küçük kontroller yapmanızı öneririm.Pire çabuk yayılan bir haşere türü ne yazık ki. Umarım şifa bulur güzel kediniz.

Klimt

Bolgesel tuy dokulmesi oldu bu soruyu yazdiktan sonra. Veterinere gittik, mantarmis. Cok tesekkur ederim herkese.

Buse1903mt

Çok aşırı derecede kaşınıyosa pire vardır iç dıs parazit aşısı yaptırın

pinarcaya

Dökülmenin olduğu yerlerde kızarıklık ve ya kabuk var mıydı?

Ser77

Veteriner mantar icin ne verdi size insallah gecmistir