Köpeğin Yanlız Kalması

alkink

merhabalar kendime köpek almayı düşünüyorum. Düşündüğüm tür golden retriever. Hafta içi her gün saat 9:00-17:00 arası evde kimse yok .Bu durum hayvanı çok kötü etkilermi? (alacağım hayvan 0-2 aylık olacak)

Bir de bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı ?

15 CEVAP

zeynepgurgen

Siz de söylüyorsunuz hayvancık bütün gün yalnız kalacak. Bu da onu asosyal yapacak. Daha sonra davranış sorunları yaşayacaksınız. Özellikle yavru olduğunu düşünürsek ilk yılınız tuvalet eğitimiyle geçecek. Siz de takdir edersiniz ki bütün gün evde olmadan tuvalet eğitimi veremez, ihtiyacı olan ilgiyi gösteremezsiniz. Mamasını gün içinde öğünler halinde ve kontrollü veremezsiniz. Benim size tavsiyem eğer kendinize güveniyorsanız, sorumluluğunu alabileceğinize inanıyorsanız ihtiyacı olan bir kediciği sahiplenmeniz.

zeynepgurgen

Verebileceğim tavsiye var. 0-2 aylık hayvan alınmaz, sahiplenilmez ya da her ne yapacaksanız o yapılmaz.

zeynepgurgen

Hiçbir yaştaki köpek evde o kadar uzun süre yalnız kalmamalı.

zeynepgurgen

Asla. Üslubum meşhurdur benim buralarda :P

Reyyanhan

Düşünmesem mi, üzülmesem mi
Diye daha kaç kez sorabilirim ki
Böyle gördüm, böyle yaşadım
Sevdim mi sevdim atamadım

Beni daha kaç kere vurabilir
İncitebilir
Üzebilirsin ki

Sevemiyorum senden başkasını
Sevemiyorum bir başkasını
Yüreğime imzanı atıp gittin
Senden kalan her şey boş
Sonrasında ne varsa bomboş
Bu şarkı sana gelsinn. @zeynepgurgen

zeynepgurgen

İnanmıyorum adeta bir duygu seli. Gözyaşlarıma hakim olamazsam affola :(((

Reyyanhan

@zeynepgurgen .

Reyyanhan

4 nokta koysaydın alınırdım

ursaminor

Aileniz köpeğe izin veriyor ama kediye mi izin vermiyor? :D
Her iki canlıyla da yaşamış/yaşamakta olmanın verdiği bilgiye dayanarak:

Köpek bakımı zor ve pis bir iştir. Ayrıca sürekli ilgi ister. Havlar. Kendine yetemez. Hep açtır. Kendini temizlemez, siz temizlersiniz. Çişi kakası derttir. Havlar. Eve de yapar. Evin her yerine yapar. Koltuk, halı, dur yapma aman dinlemez. Eğitilse bile heyecanlanınca (özellikle dişiler) çişini tutamaz. Havlar. Sokakta gezerken sürekli tetikte olmak gerekir. Kedi köpek var mı diye. Havlar. Disiplinli olmalısınız yoksa ipin ucu kaçar. Havlar. Ha artıları yok mu? Çok var ama kedinin bakımı %300 daha kolaydır. Haa bu arada havlar demiş miydim? O önemli atlamayalım :D

huseyin1

aylık yıllık gibi şeyler sorun değil hepsi canımız ciğerimiz ama sonuçta hayvan yani kaç aylık yada kaç yaşında olursa olsun ilk girdiği ortamda evde bahçede her neyse sorunlar olacak tabi sürekli ilgilenemediğiniz içinde bu sorunlar büyüyecek belki ufak tefek oğlum kızım yapma diyerek geçebilecek şeyler sürekli ilgisiz kalmaktan çok büyük bir sorun haline gelecek köpekler eğitilirse 4-5 saat yalnız kalabilirler ama eğitilirse kalabilirler eee kimse yoksa yanında kim eğitecek o yüzden şartlarınız uymadan hayvan sahiplenmeyin yazık günah

huseyin1

çünkü kediler günün neredeyse 18 saatini uyuyarak geçirir yaklaşık 1 saatte kendilerini temizlerler köpekler kadar enerji atma ihtiyaçları yoktur düzenli olarak tuvalet için dışarı götürmeye gerek yoktur çünkü onlar için tuvalet ve kum alınır ona yaparlar ayrıca kedilerde tokluk hissi vardır önüne mamasını koyduğunuzda acıktıkça yer ama köpeklerde tokluk hissi olmadığı için muhtemelen bitirene kadar yemeye çalışacaktır o yüzden kedi beslemek bu konuda daha rahat ama köpeğe nazaran da biraz daha masraflı

zeynepgurgen

@Reyyanhan Üç nokta

alkink

peki tavsiyeniz nedir

alkink

malesef ailem evde kedi beslememe izin vermiyor peki kaç aylık yada yıllık bir hayvanı sahiplensem. Bu sorunları yaşamam.

Friolero

Köpeğe izin veriyorlar ama kediye neden vermiyorlar? Kedi bakımı daha kolay.