Sokak Kedisi Kedi Evime Dışkısını Yapıp Üzerine Yatıp Diğer Kedilerin Gelmesini Engelliyor.

GizemAltan

Merhaba, apartmanımızın bahçesine kuytu bir yere kedi evleri yaptım. 3 yavru kardeş ve kuyruğu ampüte bir büyük kediyr bakıyorum. Ampüte büyük kedi sürekli kedi evine büyük ve küçük dılkısını yapıp sürekli üzerine yatıyor. Kaç kere evi temizleyip temiz polar, havlu koydum ama engel olamıyorum. Böylelikle diğer kedilerin de eve girmesine engel oluyor. Yavrular ise kesinlikle eve dışkılamıyor. Ne yapmam gerek? Yardım eder misiniz ? Teşekkürler.

5 CEVAP

elifbasmanav

Benim anladığım kadarıyla kedi kendi bölgesini böyle işaretliyor ve savunuyorum. Ev kedileri de kendilerini güvensiz hissettiklerinde kumlarında yatıyorlar. Diğer kediler için uygun bir ev bulmanız gerekir.

GizemAltan

Apartmandan laf gelmeyeceğini bilsrm kum kabı da koyacağım ama koyamıyorum. Evde de sahiplendiğim kedimizi besliyorum ama kesinlikle kumuna yakın yere mamasını bile koymuyorum, zira yemiyor. Kediler dışkı olan yerde yemek yemez yatmaz diye bilirdim. Teşekkür ederim yorumunuz için...

elifbasmanav

Rica ederim. Sanırım o evi o sahiplenmiş. Sokak kedileri için uygun fiyatlı evler var. Diğerleri için onlara bakın dilerseniz...

polo

aaa bunu ben deneyimledim geçen gün tv tamircisi geldi eve ve polo korktu balkona kaçtı bir baktım kumun içinde yatıyor ilk defa gördüm bunu yaptıgını aslında ilk defa birinden korktugunu gördüm zatende kumundan çıkardım sepetin içine koydum kapıyı kapattım demekki çok korkmuş yavrum o kedide artık ne yaşadıysa o da korkuyor demek

Shewky

Pisledigi yere yatan kedi ilk kez duyuyorum.