Bende İki Tane Tasma Var Biri Boyun Tasması

Findikzeynep

Bende 2 tasma var bel ve boyun tasması.Sağlık açısından veya güvenlikten felan hangi tasmayı tercih etmeliyim?

9 CEVAP

Köpeğinizin komut ve disiplin eğitimi için ilk başta uygun bir boyun tasması kullanmanız gerek. Yeterli seviyeye geldikten sonra bel tasmasına geçebilirsiniz. Unutmayın ki boyun tasması yeterli sıkılıkta ve uygun bir malzemeden yapılmış olmalı.

Tasmanızın ipini hiç bir zaman çok sıkı tutmayın gergin olmamalı hafif salık olmalı. köpeğiniz arkanızdan yurumeli önünüzden değil gerekli anlarda ufak bir çekme ile köpeğinizi yönlendirebilirsiniz.

Findikzeynep

Ben bazen çekince gelmiyo ve bazenleri benim önümden yürüyor ve terrier cinsii

Köpeğiniz önünüzden yürümeli kesinlikle arkanızdan değil bu yanlış bir bilgidir

Findikzeynep

Nedennn?

Asıl yanlış bilgi önden yürümesi gerektiği eğer önden yuruturseniz liderliğin onda olduğunu hisseder siz ona hakim değil o size hakim olur benim bilgime yanlış demek yerine kendi fikrinizi belirtseydiniz memnun olurdum bu benim bilgim ve deneyimini kendi görüşüm başka görüşlere saygım sonsuz lütfen siz de bu yaklaşımda olun.

Findikzeynep

Evet doğru söylüyorsunuz bende öyle biliyorum

http://www.dogbreedinfo.com/articles/dogwalk.htm
Adresten yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz iyi günler.

Findikzeynep

Iyi gunlerr