Alman Kurdu Kırması Alan Koruma Sorunsalı

semihcanakci

Merhabalar, geçenlerde iş yerimize sokaktan bulduğumuz bir Alman Kurdu kırması aldık. Sanıyorum ki bundan önce çok eziyet görmüş, insanlardan kaçıyor sopa görünce saklanıyor, tüyleri berbat bir halde ve 7/24 yatıyordu. Fakat temel itaat komutlarını gel otur, bekle, pati ver, hayır gibi iyi biliyor ve uyguluyor. Tüylerinin bazı bölgelerini veterinerim de kestirdim çeşitli aşılarına başladık ve kulağındaki belediye küpesini çıkarttık. İlk güne oranla oldukça canlandı. Kedilerle arası ilk başta iyi olmasada şimdi sarı kediler dışında hepsiyle oynuyor. Veterinerim yaklaşık 1.5 2 yaşında olduğunu söyledi. Kısa sürede hepimize uyum sağlasa da şuan kimseyi yabancılamıyor.
Acaba alan koruma ve başkalarını yabancılama huyu zamanla gelişir mi ya da bunu için özellikle yapmam gereken bir şey var mı?

2 CEVAP

Havanese_Siri

eğer böyle bir huy kazandırmak istiyorsanız yabancılarla oynamasına ve başkalarının onu evmesine izin vermeyin, mümkün olduğunca sadece sizinle zaman geçirsin

semihcanakci

teşekkür ederim cevabınız için. oldukça zaten yeni biraz daha zaman geçsin eminimki alanını tannıyıp koruyacaktır.