Köpeğime Tuvalet Eğitimi Nasıl Verebilirim?

Eraykilic

Merhaba Arkadaşlar 2 ay 15 günlük bir köpeğim var ona tuvaletini gazateye yapmasını nasıl öğretebilirim. Aslında gazateye yapmasını biliyor ama bizim evde balkon yok apartman dairesinde oturuyoruz.gazatesini boş bir küçük odaya koydum o alandayken tuvaletini gazateye yapıyor ama başka odadayken ortalığı batırıyo nasıl alıştırırım lütfen Yardım edin!!!

4 CEVAP

Havanese_Siri

Öncelikle tamamen öğrenene kadar köpeği eve salmamalısınız, o odada dursun 1-2 hafta; hatasında burnunu sürtün sonra gazeteye koyun, doğru yere yapınca ödüllendirin. Sonrasında eve salın ve bu uygulamaya devam edin ancak evdeki halı, paspas, kilim vb. şeyler işinizi zorlaştıracaktır. Ben gazete yerine köpekler için olan çiş pedlerinden kullanmanızı öneririm. (bebek alt değiştirme örtüsü ve yatak koruyucu örtü aynı işi görüyor)

Eraykilic

Teşekkürler

Gofretsla2

3 aylıkken başlayın sakın dışarı çıkarmayın

Havanese_Siri

3 aylık olmasını beklemenize gerek yok zaten iç mekan eğitim vereceksiniz dış mekanı 3 aylık olunca verirsiniz