Bir Haftalık Kedi

Prenses54

Merhabalar bir haftalık bir kedim var ilk defa kedi bakıyorum çişini ve kakasını nasıl yaptıracağımı öğrendim ilk iki gün kakasını yapamadı ama bir kaç gündür kaka yapıyor fakat karnı çok şiş bu normal mi onu merak ediyorum birde bazen kolumu emiyor bu onda psikolejik bir problem yararmaz dimi

4 CEVAP

patili

karnı şişmiş. gaz muhtemelen. gazını çıkartmanız gerekiyor. kucagınıza alıp aynı bebek gibi omzunuza yatırıp hafif hafif sırtına dokunun. cocuga vurur gibi değil ama dozu siz ayarlarsınız zaten. cok ufak. normal inek sütü vermeyin sakın. o cok gaz yapar. bebelac süt tozu tarzında bebek sütleri verin. veya kedi sütü verin

patili

götürebilirseniz bi veterinere götürün. onlar bakar gaz mı başka bişy mi dye. gazı varsa da cıkarttırırlar

Ece5

Banada gaz gibi geldi sıcak su torbasını yapın bir havlu gibi birşeye koyun üstünede kediyi koyun havluyuda kapatın iyice ısındın hem gazı cıksın hemde uyusun yada iki elinin arasına al karnını yukarıya doğru ovuştur bol bol aZcıkda yavas yavas vurabilirsin
2 saatte bir mama bol ilgi hemen büyüyecektir

Prenses54

Şuanda çalışmadığım için bebelac sütü ceya kedi sütü alamam ki fakat internetten araştırdığım kadarıyla pişmiş inek sütünün içine bir çay bardağına bir yumurta sarısı ekleyerek besliyorum iki üç saatte bir acıkıyor zaten kakası geldiğini iki gündür kendi belli ediyor poposunu dönüp bir ayağını kaldırıyor tuvaletimi yaptır diye :) çabuk öğreniyor yemek yiyip tuvaletini yaptıktan sonra emerek uyuma ihtiyacı duyuyor kolumu emerek kendinden geçiyor diyebilirim damlalıkla beslemek biraz zor oluyor damlılığa alıştı fakat ben damlalığı doldururken çıldırıyor ağzından çektiğim için biberonu ememiyor başka bir aparat önerebilecek bir arkadaş olursa sevinirim