Kedimi Kendime Nasıl Alıştırırım?

XxBulut

Kedim yeni 3 aylık oldu.Başlarda kendini sevdiren uysal bir kediydi.Şimdi ise sürekli oyun oynamak istiyor ve sevilmek istemiyor.Ayrıca beni gördüğünde hemen tehdit olarak algılayıp kaçıyor.Ne yapmalıyım,kedimin nasıl güvenini alıp kendime alıştırabilirim?

3 CEVAP

PERIveLIDYA

Bazen oyun amaçlı da kaçabiliyorlar. O kaçacak siz de kovalayacaksınız ona göre. Hatta kaçarken de arkasına bakıyor geliyormusunuz diye. O türden mi?

dollfacepersian

Bence onunla oyunlar oynayın. Mesela bir kedi oltası alarak enerjisini atmasına yardımcı olun. Sevdiği yiyecekler ve ödül makamlarıyla besleyin. O etraftayken daha sakin ve onu tedirgin etmeyecek şekilde davranmanız tehdit olarak algılamasına engelleyebilir

pongul

ödül maması vermek, oyun oynatmak, elinizden beslemek işe yarar.