Köpeğime Kaç Aylıkken Tasma Takmalıyım?

gozdecoskn

Köpeğim 2,5 aylık bi tasma takıyım dedim istemiyor. oynarken dururp durum kaşıyor sinirleniyor bagırıyor :(

3 CEVAP

Cotontzu_Siri

Şimdiden takın. Alışsın.

Puppy730

Alışma zamanı şimdi. İstemiyor diye takmazsanız ilerde çok zorlanırsınız. Tasmaya alıştırırken, tasmanın iyi ve eğlenceli olduğu izlenimini bırakmalısınız yavruda. Tasmayı oyun oynarken, oyun amaçlı takın. Oyun zamanlarında tasmayla oynayın, yavaş yavaş tasmayı takın. Tasmayı gördüğünde aklına oyun ve eğlence gelsin. Eğer kızar ve bağırısanız tasmaya alıştırıken, tasma onun gözünde kötü bir nesne konumuna gelir ve tasmayı her gördüğünde huysuzlanır. Kolay gelsin.

gozdecoskn

teşekkür ederimm :)