İlk Kez Ciftlestirmek

Merhaba, köpeğim 7 aylık 8 e yaklaştı ee mâlum çiftleşme zamanı da geliyor. Köpeğimin ilk çiftleşmesi için ne yapmalıyım? Çiftleştirmezsem ne olur ?

3 CEVAP

Lucky35

Köpeiğiniz diş ise ilk kanamasını beklemek zorundasınız o da 1-1,5 yaş arası oluyor..Erkek ise de daha erken 1 yaşdan sonra olmalı, çiftleştikten sonra gelişimlerinde yavaşlama oluyor,bunlardan daha da önemlisi altını çizerek ve büyük puntolu harflerle belirtmek isterim ki ! Doğacak evlatlar ne olacak ? 8-9 yavrunun hepsini gözü gibi bakacak yuvalar bulunacak mı ?Bir heves uğruna alınıp ,sonra sokak ve barınaklar olmasın sonları..Çiftleştirdiğiniz evladın sahibi ile bebekler paylaşılacak mı ,sütten kesildikten sonra ? Yani çok meşakkatli ve iyi düşünüşmesi gereken bir konu..

dollfacepersian

Köpeğiniz kısırlaştırma sonrası kızgınlık yaşamaz ve çiftleşmek istemez. Bence en iyisi kısırlaştırmanız,kısırlaştırmanın hayvanlarınızın psikolojik ve beden sağlığı için gerekli olduğunu düşünüyorum

Peki ya kısırlaştırıp çiftleştirsem