Minyatür Pinscher

Minyatür Pinscher
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Minyatür Pinscher Açıklaması

Küçük ırka mensup Minyatür Pinscher korkusuz, eğlenceye bayılan ve aynı oranda gururlu bir cins olarak tanınır. Ailesine çok düşkün olur ve onlarla zaman geçirmek en büyük öncelikleri arasında yer alır. Doberman cinsine çok benzediği için onlardan üretildiği düşünülür halbuki bu inanış doğru değildir. Onların tarihi Doberman'lara göre çok daha eskiye dayanır. Soğuk havaları tolere edemezler, çok sıcaklara karşı da dayanıklı değillerdir. Çok hassas bir yapıları vardır, yalnızlık onların en büyük korkularından biridir. Diğer köpeklere, yabancılara ve çocuklara karşı sıcak davranışlarda bulunmazlar. Enerjileri çok yüksek olduğu için her gün egzersiz yapmaları gerekir. Her zaman tetikte olurlar ve bekçilik içgüdüleri fazlaca gelişmiştir. Ailesinin alfası olma eğiliminde olduğu için eğitim süreci oldukça önemlidir.

Minyatür Pinscher Kaç Kilo Olmalı?

Ağırlıkları 3,6 – 4,5 kilogram arasında değişiklik gösterebilir. Boyları en az 25 en çok 32 santimetreye kadar uzayabilir. Süs köpeklerinin kralı olarak betimlenen bu tür kilo almaya çok müsaittir ve sağlıklarının korunması adına kilo ve boy oranlarının ideal seviyede tutulması gerekir.

Minyatür Pinscher Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Minyatür Pinscher türü köpeklerin menşe ülkesi Almanya’dır. Geçmişlerinin 1600’lü yıllara dayandığı söylenir. Dachshund, Alman Pinscher, Manchester Terrier ve İtalyan Greyhound ırklarının melezleştirilmesi sonucu ortaya çıktığı kabul edilmektedir. Eski zamanlarda evlerde ve ahırlarda haşerelerin avlanması amacıyla kullanılmışlardır. 1. Dünya Savaşı sonrası dönemde Almanya’da popülerlikleri artmış ve ilk kez 1919 tarihinde ABD’ye ithal edilmişlerdir. 1929 yılında AKC tarafından tanınmışlardır.

Minyatür Pinscher Kaç Tane Yavru Doğurur?

Tek seferde 2 – 6 arasında yavru dünyaya getirebilirler. Dişi genç ve sağlıklıysa yavru sayısı fazla olur. Gebelik süreçlerinde özel beslenmeleri ve mutlaka periyodik aralıklarla veterinerler tarafından muayene edilmeleri gerekir.

Minyatür Pinscher Çok Tüy Döker mi?

Az - orta derecede tüy döker ve bakımı zahmetsizdir. Haftada bir yumuşak fırça ile fırçalandıklarında tüyleri parlayacaktır. Tırnakları da düzenli olarak kısaltılmalıdır.

Minyatür Pinscher Kaç Saat Uyur?

Yüksek enerjili diğer köpeklerden farklı olarak Minyatür Pinscher cinsi dostlarımız fırsat buldukları her an uyuyabilir. Favori mekânları ise sahiplerinin yakınları ve özellikle kucaklarıdır. Bir de gün içerisinde yeterince egzersiz yaptılarsa huzurlu bir uyku uyuyabilirler. Ancak tetikte olmaya devam ederler. Tek gözü açık uyuyan bu cins herhangi bir sese ya da harekete karşı oldukça duyarlıdır.

Minyatür Pinscher Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Çok akıllı olmalarına rağmen sahiplerini test etmeyi tercih ederler. Erken dönemde sosyalleştirilmeleri ve eğitilmeleri gerekir. Bağımsız bir ruha sahip oldukları unutulmamalıdır. Eğitimleri sırasında sevecen ve aynı oranda kararlı yaklaşım gereklidir. Oldukça hassas bir yapıya sahip oldukları için sert komutlarla karşılaştıklarında motivasyonları kaybolabilir.

Minyatür Pinscher Nasıl Beslenmeli?

Küçük ırk köpeklerin gelişim dönemlerine özgü ihtiyaçlarına yanıt veren kuru mamalarla beslenmeleri gerekir. Evde pişen her yemek onlara verilmemelidir. Günlük tüketmeleri gereken mama miktarı veteriner önerileri doğrultusunda revize edilmelidir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Minyatür Pinscher Yorumları

Diğer Adları

Reh Pinscher, Zwergpinscher, Miniature Pinscher


Renkleri

Sade kızıl; erkek geyik kızılı; siyah veya sarımsı kahverengi


Çıkış Yeri

Almanya


Çıkış Tarihi

1600'ler


Familya

Terrier, pinscher


Orjinal İşlevi

Küçük haşere avı


Günümüzdeki İşlevi

Arkadaş


Ortalama Ömrü

12-14 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

4-5/4-5 kg


Boy (Erkek/Dişi)

25-32/25-32 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Minyatür Pinscher sahiplenmek istiyorsanız, Minyatür Pinscher sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Minyatür Pinscher dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

gokceyigit kullanıcısının #4101 peti
Guluzare kullanıcısının #14655 peti
PinscherTrisa kullanıcısının #62309 peti
Abgu kullanıcısının #3771 peti
jessiex kullanıcısının #8460 peti
feverkhan kullanıcısının #7846 peti
chanell kullanıcısının #8403 peti
Zeytinbaby kullanıcısının #9999 peti
Cmertkurt kullanıcısının #7643 peti
gulsahbal kullanıcısının #11358 peti
Turgut57 kullanıcısının #73980 peti
aycatezcan kullanıcısının #4569 peti