Poodle (Minyatür Kaniş)

Poodle (Minyatür Kaniş)
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Poodle (Minyatür Kaniş) Açıklaması

Küçük ırk köpekler içerisinde en çok hayrana sahip olanlardan biri de minyatür kaniş olarak adlandırılan Poodle cinsidir. Çok zeki olurlar ve her zaman tetikte kalırlar. İyi derecede eğitilebilmelerinin en temel sebebi de kıvrak zekaları ve sahiplerini mutlu etme arzularıdır. Sadık olurlar, içgüdüleri ve hisleri fazlaca kuvvetlidir. Sevimli halleri onu ailenin neşe kaynağı haline getirebilir. Yalnız kalmaya hiç tahammülleri yoktur, terk edilme kaygısı yaşayabilirler ve havlama dozlarını abartabilirler. En yumuşak cezalardan etkilenirler, düzenleri bozulsun istemezler. Evlerine sık sık ziyaretçi gelmesi onları rahatsız edebilir. Aileleri ile baş başa kalmak ve huzur içerisinde vakit geçirmek öncelikleridir. Yine de sosyal oldukları söylenebilir. İstedikleri zaman farklı ortamlar olmak, farklı insanlarla ve hayvanlarla tanışmak onları mutlu eder. Apartman hayatına mükemmel bir derecede uyum sağlarlar. Erken dönemde havlamalarının önüne geçildiğinde yalnızca tehlike anında alarma geçirmek için bu davranışı benimserler. Eğitildiklerinde yabancılara, kedilere, çocuklara ve diğer hayvanlara sevecen bir yaklaşım sergileyebilirler.

Poodle Kaç Kilo Olmalı?

Küçük ırka mensup bu sevimli dostlarımızın ağırlıkları yetişkinlik dönemlerinde 3 – 6 kilogram aralığında olur. Boyları da 25 – 38 santimetre arasındadır. Daha fazla uzamaları beklenmez.

Poodle Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkeleri Almanya’dır. Orta Avrupa’da da yaygın bir şekilde tercih edilmişlerdir. Fransa en popüler oldukları ülkelerden biridir. Avcılık yeteneklerinden tarih boyunca yararlanılmış ancak ilerleyen zamanlarda gösterilerdeki performansları nedeniyle bu alan ön plana çıkmıştır. Geçmişlerinin 1500’lü yıllara dayandığı rivayet edilir.

Poodle Kaç Tane Yavru Doğurur?

2 – 4 arasında yavruya sahip olurlar. Yavru sayısının artması boyutları küçük olduğundan doğumun sezaryen yöntemi ile gerçekleştirilmesine neden olabilir. Gebelik süreçlerinin mutlaka veterinerler tarafından takip edilmesi gerekir.

Poodle Çok Tüy Döker mi?

Çok az tüy dökerler. Bakımları zorludur. Düzenli olarak fırçalanmaları gerekir ve özellikle gösteri amacıyla yetiştirilenlerin profesyonel olarak bakımları yapılır. Fırçalanmaları ihmal edilirse tüyleri karışabilir, topaklaşabilir ve canlarını yakabilir. 4 – 6 haftada bir banyo yapmaları gerektiği söylenir. Uzayan tırnaklarının takip edilip kesilmesi önemlidir.

Poodle Kaç Saat Uyur?

10 – 12 saat uyuyabilirler. Aile bireyleri ayakta olduğunda onlarla bir zaman geçirmeyi tercih ederler. Dinlenme anlarında sahiplerinin yakınında ya da kucağında kestirebilirler.

Poodle Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

İleri derecede eğitim alabilirler. Görevlerine tutkuyla bağlı ve zeki oldukları için şaşırtan numaraları başarıyla yerine getirebilirler. Ev içerisinde disiplinli, sevecen ve kararlı bir eğitim süreci sonucunda muhteşem bir mizaca kavuşabilirler. Sosyalleştirilmelerine de özen gösterilmelidir.

Poodle Nasıl Beslenmeli?

Küçük ırklara özel kuru mamalar ile gelişim dönemlerine özgü ihtiyaçları karşılanabilir. Yaşları, aktivite düzeyleri ve genel sağlık durumları mama seçimi ve öğün miktarı belirlenmesinde yol gösterir. Bazıları alerjiye yatkın olabilir, bu nedenle cilt sağlığını destekleyen ürünlere odaklanılması sağlıkları için önemlidir. Sitemiz üzerinden sevecen ve bir o kadar akıllı dostunuz için en uygun mamayı bulabilir, %100 orijinallik garantimizden yararlanarak ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Poodle (Minyatür Kaniş) Yorumları

Diğer Adları

Barbone, Caniche, Kaniş, Poodle (Miniature)


Renkleri

Herhangi bir baskın renk


Çıkış Yeri

Almanya ve Merkez Avrupa


Çıkış Tarihi

1500'ler


Familya

Av köpeği, arkadaş, su köpeği


Orjinal İşlevi

Suda avı bulup getirme, gösteri


Günümüzdeki İşlevi

Arkadaş


Ortalama Ömrü

13-15 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

5-8/5-8 kg


Boy (Erkek/Dişi)

25-38/25-38 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Poodle (Minyatür Kaniş) sahiplenmek istiyorsanız, Poodle (Minyatür Kaniş) sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Poodle (Minyatür Kaniş) dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

defneguzelipek kullanıcısının #52902 peti
Gececik kullanıcısının #49556 peti
Kedisevercat kullanıcısının #13521 peti
Kopekseverdog kullanıcısının #14161 peti
Cavis kullanıcısının #36222 peti
MrayGven kullanıcısının #26143 peti
denizour kullanıcısının #41923 peti
Acaryes kullanıcısının #88259 peti
Masha21 kullanıcısının #47278 peti
laraozer kullanıcısının #54741 peti
alberk22 kullanıcısının #55895 peti
escr12 kullanıcısının #64120 peti