Poodle(Standart Kaniş)

Poodle(Standart Kaniş)
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Poodle(Standart Kaniş) Açıklaması

Cins; toy, minyatür ve standart olmak üzere üç farklı kategoride incelenir. Gururlu, zeki, kendinden emin ve etkileyici ırklardan biri olan Poodle (standart kaniş) gösteri dünyasının ışıldayan yıldızı olarak kabul edilir. Parlak zekası sayesinde kendisine öğretilen ilginç komutları dahi kavrayabilen bu tür çevik, atletik ve yüksek derecede özgüvenlidir. Enerjiktir ve fazla enerjisini gün içerisinde yapacağı antrenmanlarla atması gerekir. Oyun oynamaya bayılır ve ailesi ile arasında çok sıkı bağlar kurar. Sevecendir, sevgi doludur ve ailesinden uzak kalmaya tahammül göstermez. Sıcak havaları soğuk havalara nazaran daha iyi tolere edebilir ve apartman hayatına mükemmel seviyede adapte olabilir. Sosyalleştirilmesine önem verildiğinde hem çocuklarla hem diğer köpeklerle hem de yabancılarla çok iyi anlaşabilir. Siyah, beyaz, mavi, gri, kahverengi ve krem gibi renklerde tüyleri olabilir. Çok iyi yüzücüler olarak tanınırlar.

Poodle Kaç Kilo Olmalı?

Standart Kaniş ırkının ağırlığı 20 – 32 kilogram arasında değişiklik gösterebilir. Boyu da maksimum 38 santimetreye kadar uzar. Orta büyüklükte bir ırktır.

Poodle Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Orta Avrupa toprakları anavatanlarıdır. Toy ve minyatür cinslerinden daha eskiye dayanan bir geçmişleri bulunur. Orijinleri hakkında kesin bir bilgi yoktur. Bazıları Almanya bazıları ise Fransa’da yetiştirildiklerini öne sürer. Avcılık içgüdülerinin gelişmiş olması nedeniyle Almanya’da bu amaçla kullanılmışlardır. Günümüzde evlere girmişler ve gösteri dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer almayı başarmışlardır.

Poodle Kaç Tane Yavru Doğurur?

Yavru sayıları 7 – 10 arasında değişiklik gösterebilir. Bu sayılar ortalamayı gösterir. Dişinin sağlık durumu ve yaşı gibi değişkenler tek doğumda dünyaya gelen yavru sayısını değiştirebilir. Nitekim istisnai bir durum olsa da 16 yavru doğurabildikleri de bilinmektedir.

Poodle Çok Tüy Döker mi?

Az tüy döken cinslerden biridir. Ancak tüy bakımlarının zahmetli olduğu söylenebilir. Her gün fırçalanmaları gerekir. Fırçalama çok yüzeysel olmamalıdır, cildi hava almalıdır. Aksi halde hem cilt sağlığı bozulabilir hem de tüyleri matlaşabilir. Bu cinsin düzenli olarak tıraş edilmesi de gereklidir. Belli aralıklarla banyo yapabilirler. Tırnaklarının kesilmesi veya törpülenmesi ihmal edilmemelidir. Kulak temizliği ve diş temizliği de bakım sürecinin önemli aşamalarıdır.

Poodle Kaç Saat Uyur?

Çok enerjik bir doğaları vardır ve onları gün içerisinde sürekli uyurken görmek imkânsıza yakındır. 10 – 12 saatlik bir uyku düzeni onların standardıdır. Gün içerisinde mental ve fiziksel olarak yorulduklarında uyku süreleri bir miktar artabilir.

Poodle Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Muazzam bir öğrenme kapasiteleri vardır ve gerçekten zeki hayvanlardır. Eğitimleri sırasında aktif olmaları sağlanmalı ve eğlendiklerinden emin olunmalıdır. Sert eğitim metotları onlar için uygun değildir. Sevecen ve stabil bir yaklaşım gördüklerinde sahiplerini mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar.

Poodle Nasıl Beslenmeli?

En kaliteli köpek mamaları ile beslenmeleri önerilir. Yaşlarına, genel sağlık durumlarına ve aktivite düzeylerine uygun miktarda mama tüketmeleri önerilmektedir. Bazıları cilt ve alerji sorunlarına yatkın olabileceği için mama seçimi dikkatle gerçekleştirilmelidir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Poodle(Standart Kaniş) Yorumları

Diğer Adları

Barbone, Caniche


Renkleri

Herhangi bir baskın renk


Çıkış Yeri

Almanya ve Merkez Avrupa


Çıkış Tarihi

1500'ler


Familya

Av köpeği, arkadaş, su köpeği


Orjinal İşlevi

Suda avı bulup getirme, gösteri


Günümüzdeki İşlevi

Arkadaş


Ortalama Ömrü

10-13 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

20-29/20-29 kg


Boy (Erkek/Dişi)

38-53/38-53 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Poodle(Standart Kaniş) sahiplenmek istiyorsanız, Poodle(Standart Kaniş) sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Poodle(Standart Kaniş) dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Efkan kullanıcısının #16224 peti
AsliLyy kullanıcısının #62504 peti
tilia_cutest kullanıcısının #16698 peti
Burcununyeri kullanıcısının #84907 peti
porcorosso kullanıcısının #26393 peti
Ilkyil kullanıcısının #37416 peti
Deniz579 kullanıcısının #44756 peti
Melikeiplikci kullanıcısının #121085 peti
baristezel kullanıcısının #23000 peti
Esramuti kullanıcısının #30296 peti
Mavicik kullanıcısının #37345 peti
srndaglioglu kullanıcısının #37594 peti