Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

İguanamıza verilebilecek gıdalar nedir?

suzanisil
suzanisil

139


Merhaba, İguanalar için hazırlanmış özel palet mamaların haricinde yeşillik, kabak ve havuç rendesi veriyorum. Bunların haricinde verilebilinecek gıdalar nelerdir?


4 Cevap

ying
ying

34


ben biraz meyve ağırlklı bir menü hazırlıyorum çilek,muz armut,kavun... ayrıca bezelye dere otu roka lahana gibi besinler verilebilir


cyriic
cyriic

2054


meyvenin yararlı olmadığını duymuştum öldürüyormuş


ERCANGERDAN
ERCANGERDAN

376


iguananıza %80-85 oranında yeşil sebzeler ve %10-15 oranında meyve verebilirsiniz. oksalat içeren besin maddelerinden uzak tutunuz, oksalat içeren besinler vucutta oksilit aside dönüşür ve kalsiyum emilimini arttır. ki bu canlılar kalsiyumu zaten dışardan yeşil bitkilerden alırlar , yani onu da emilim sonucu kaybederlerse kalsiyum eksikliğinden metabolik kemik hastalıklarına yakalanırlar.


verilmemesi gereken veya doyurma amaçlı değilde tadımlık haftada bir kez az miktarda verilmesi gereken besinler için , arama motorunda oksalat içeren besinler diye arama yapıp ne tür besinler olduğunu görebilirsiniz.


bunun yanı sıra , mutlaka vermenizi önereceklerim,

karahindiba , dere otu, semiz otu, tere otu, ısırgan, bal kabağı , roka , dut-üzüm-kabak-fasülye-domates yaprakları, japon gülü mutlaka bunları besinlerinde bulabildiklerinizi veriniz.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
941 Görüntüleme
4 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor