Su Kaplumbağası

layda1696

Merhabalar kolay gelsin. Benim iki tane çok sevimli su kaplumbağalarım var. Cam akvaryumda büyütüyorum. Filtreleri ve ısıtıcıları mevcut. Isıtıcım 26 derecede sabit. Ancak 4 günlüğüne tatile geldim bugün daha ikinci günüm. Onları da yanımda getirmek zorunda kaldım. Dolayısıyla sadece buyuk kapaklı bir kap ve suyun içinde yaşıyorlar. Ancak normalde çok canlı ve yemek canavarı olan kaplumbağalarım resmen dün sabahtan beri çok mutsuzlar. Kücük olan kaplumbağam dün akşam balık yedi. Ancak küçüğe göre daha iştahlı olan büyük kaplumbağam dün aksamdan berk hicbir sey yemedi ve sürekli uyudu. Bugün biraz daha canlandı ancak ilk elime aldığimda 2 dakika boyunca asla gozunu acmadi. hala yemek yemiyor. Plastik kapta 4 gün kalacakları için ısıtıcıda kullanamıyorum. Bulunduğum tatil yerinde gece sıcak klima açıktı ve kuru bir şekilde yatırdım onları. Su koymadan. Sizce bu 4 gün boyunca susuz mu bırakayım? Yoksa sadece uyudukları zaman mı susuz bırakayım yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok acil çünkü benim için çok değerliler.

2 CEVAP

Renklipati

Hiç bilgim yok kaplumbağalar hakkında, güncel olsun arkadaşlar dan bilen olursa yardımcı olacaktır.

PoyrazGarip

Kaplumbağalar bildijlğim kadarıyla soğuk suda durunca mama vs yemiyorlar kaba ılık su yapıp üstünü aliminyum folyo ile kapat hava girecek kadar delikler aç kendilerine gelirler kalorifer varsa kabı onun üstüne koyabilirsin. Benimde vardı benfe Bi yere gidiceğimde öyle yapıyordum.