Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

annemi kedi almaya nasıl ikna edebilirim

laydaleyen
laydaleyen

32


ben kedilere bayılıyorum almak istiyorum annem istemiyo bütüngün odamdan çıkmadım yemek yemedim su içmedim halen hayır diyo ne yapmalıyım

30 Cevap

fsoydeger
fsoydeger

227


Neden izin vermedigine gore değişir çözümDini bi nedense beslemenin sünnet olduğunu söyleyebilirsiniz öyle de zatenTüy dönmesi ise sorun temizliğini üstleTuvalet konusunda ias titiz hayvanlar zatenMasraflarını senin karşılaşacağıni söyleÜrettiği sorunlara çözüm uretin biraz da duygu sömürüsü olmadi benim gibi emrivaki yap al sevimli bi sey gel eve gitcek derse otur kapının onune onu almiyosan ben de gelmiyorum deBol şans :)

PetlebiAlisveris
PetlebiAlisveris

106234


neden hayır diyor bence bir sorup öğren önce

oglusummm
oglusummm

69


Bence istemiyorsa zorla alma gönlünü almaya çalış ben oglusumu istenmedigi bi evde buyutmeye çalışıyorum zamanla hala problem yasayabiliyorum maddi ve manevi olarak.eğer ailen benimkiler gibiyse simdiden kolay gelsin (:

eknsmr
eknsmr

77


Bir tane yavru tut getir birkaç gün evde kalmasını sağla zaten alışacaktır annen bırakmaz istemeyecektir :)

asli
asli

1848


ben onu küçükken yaptım annem yine de kediyi eve almama izin vermedi daha sonra köpek aldım getirdim o da biraz emrivaki oldu ama alıştı zamanla meğer kedilerden korkuyormuş en iyisi konuşup anlaşmak sebebi ne öğrenmek bence

romeohappydog
romeohappydog

577


Sana tavsiyem öncelikle sorumluluk sahibi olduğunu göster. Bu sayede ailen senin bir canlının sorumluluğunu alabileceğine inanır ve güvenir. İyice kedi ırklarını, temel bilgilerini, tuvalet alışkanlıklarını, bakımını ve hastalıkları araştır. Bu sayede ailen sana kedilerle ilgili bir soru sorduğunda rahatça cevaplayabilirsin. Böylece gerçekten iyi bir deneyim kazanırsın. Annenin odasına minik, anlamlı notlar bırakabilirsin. Ve anne'ne neden hayır dediğini sor. Belki önemli bir nedeni vardır. İyi şanslar :)

cyriic
cyriic

2054


tüy döktüğü için istemiyordur belki ikna olcagını pek sanmıyorum

Cinar
Cinar

2708


Evde hollanda lop tavşanı bakmak istediğimde eşim kesin bir tavır ile karşı çıktı. Bir arkadaşım kısa dönem bir aylığına askere gidip gelecek o yokken tavşanını ben daha önce de tavşan baktığım ve bu işten anladığım için bana emanet edecek, merak etme balkonda yatıp kalkıp tuvaleti de orada olacak dedim. Arkadaş iki buçuk sene oldu hala gelip tavşanını almadı :-)

zeynep_sena_guncan
zeynep_sena_guncan

1706


Merhaba, emin ol annemin kedi almamıza izin vereceği değil 40 yıl düşünsem söyleseler dalga geçiyorlar diye kızardım ama 13. Yıl çabamla savaşı ben kazandım 2ay önce bir Scottish Fold kedimiz oldu annem önyargısını yendi şimdi çok seviyor kedilere sevgisi arttı odaya giriyorum bakıyorum Sugar kucağında onunla konuşuyor seviyor (eskiden kedilere dokunamıyordu bile) annemin kabul etmesindeki etkenleri söyleyeyim sana , 1. Scottish Fold ların bakımı çok kolay tüy neredeyse 0 ve çok akıllılar kucak kedisi değiller.2.Annemin kuzeni de almıştı ve bakımının ve kedi sevgisini anneme anlatıyordu sürekli3.Babam ve kardeşimde istiyordu4. Benim kedilere olan merakımı biliyordu. Herşeyi ben yapıyorum tahmin edemeyeceğin kadar ilgileniyorum onunla mama,tuvalet,bakım,sağlık,aşı en basitinden söyleyeyim çapaklarını hergün ona özel çay yaparak temizliyorum mesela. alışverişini de ben yapıyorum en iyi mamayı alıyorum (Proplan-Royal Canin) ve daha bir sürü şey kedimin kendine ait instagram hesabı bile var(@sugarthecatm) anneni inandır benim annemi anlat olmayacak şey değil evlenince kendi evine alırsın,tüyü var oyu var buyu var diyen annem bütün arkadaşlarına kedi almasını bakımının kolaylığını o Sevgi'yi anlatıyor. Buarada Masrafı çok ona göre

gokceyigit
gokceyigit

107516


Hayvan bakmak sorumluluk ister annenize karşı tüm sorumluluklarınızı yerine getiriyormusunuz.Acaba bunla ilgilimi tereddütü var????????????????

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
9444 Görüntüleme
30 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor