Yardım Edin :(

Hlnyz_

Gece pencere açık bi şekilde uyudum ve kaplumbağalar da odadaydı sabah uyandığımda suyuna baktığımda suyu cok soğuktu ama hemen değişirdim tbi akşama doğru yavru kaplumbağam hareketsizleşti ağzından baloncuklar çıkıyodu gözleri kapalıydı ve kuru alanda sürekli duruyordu ben kış uykusuna yattığını zannettim ama şimdi baktıgımda gözleri açık bir şekilde suyun dibinde hareketsiz duruyordu ölmüş olabilir mi :((( ?

7 CEVAP

Tbusratoptas

Hemen kokmazkı canım merak etmeyın az ılık bır yerde guneste tutun baktınız tepkı vermıyor cıkarır gbı yapın tıklayın bıraz olmadı vet. Hekime gidin halsizlik yaslanma vs. Gbı sebeblerdendır uzmeyın tatlı canınızı

gunayo

biraz güneş ışıgında tutun :) ablamınkide yapıyor.

mustafaparlak

Sanmam. Çünkü ölünce çoğunlukla ters dönüp kabuklarının içlerine çekiliyorlar. Siz elinize alın bi kollarına falan dokunun. Umarım sağlıklı bir şekilde yaşıyorlardır. Ama eğer hareket etmezse yine de ölü olduğunu düşünmeyin kış gibi düşünüp kış uykusuna yatmış olabilir. Bir veterinere sorun. Bundan ücret alacağını hiç sanmıyorum. Tedaviye başlarsa orası ayrı.

Hlnyz_

Kolları aşağı doğru sarkıyor ve kollarına başına dokundum hiç tepki vermedia:( biraz kötü kokuyor bu durum ölmüş olmasının bir belirtisi mi ? Çok panik oldum :((

mustafaparlak

Nasıl oldular?

Hlnyz_

Öldü malesef

Hlnyz_

yine de tavsiyeleriniz için teşekkür ederim