Kaplumbagam Sanki Can Çekişiyor

sedosayan

Sanki hala alışamadı bana veya kedime napabilirim acaba ücretini almadan geri mi götürsem diye düşündüm acı cekmiyomus gibi görünüyor sizce napabilirim

3 CEVAP

miasugok

Suyunu soğuk koyuyor olabilir misiniz benim kaplumbağam da can çekişir gibi davranıyordu soğuk su koymamak gerekiyormuş tam olarak sıcaklığı ne olmalı bilmiyorum bi araştırın isterseniz

sedosayan

2 gün oda sıcaklığında yapıp veriyoruz petshoptan öyle dediler bide suyunu kacgune bir degistirmeliyim hemen suyu kararıyor daha dün degistirdm

ecetuqce

Su kaplumbağası alışma süreci 1 haftadır aldığınız yer de tek değil çoklu yaşıyorlardı akvaryumu için ısıtıcı almanızı öneririm ısıtıcı sabit 28 30 derece de durması lazım suyun sıcaklığı zaten ılık oluyor. 3 günde bir su değişimi ek olarak kabuk sertleştirici ve vitamin almanı tavsiye ederim. Düzenli aralıklarla kabuğunu fırçalaman gerekiyor yosun tutmuş olabilir ve kabuk değişimi oluyor benim şanslı 6 senedir yaşıyor maşallahı var :)