Kış Uykusunda Mı Öldümü Anlamadık

Fenerci9

Kaplumbağamız yaklaşık 1 aydır böyle öldü mü yoksa kış uykusunda mı anlamadık hiç bir şekilde belirti vermiyor

6 CEVAP

eltarcin

Evde beslenen kaplumbağalar da kış uykusu döneminde çok fazla ölümle karşılaşıldığını biliyorum.Derisi çok kuru görünüyor.
Elinize aldığında kolları bacakları falan sarkıyor mu? Veyahutta suya koyduğunuzda öylece hiç kıpırdamadan dibe batıyor veya ters dönüyor mu? Ve de sert mi?
Not: 1 aydır hiç kıpırdamadığını söylediniz.Biraz bile mi?

Alpse

1 aydır farkına varamadınızmı?
Ölmüş olsa kollarını içine çeker...
Benim kaplumboğamı 15 gün şehir dışına çıkacağım diye emanet etmiştim ölmüş ama kollarını ve kafasını içine çekmişti...

Fenerci9

1 aydır izliyorum takip ediyorum ama hiç bir tepkisi yok

Ayse_naz_G

eğer uykudaysa ara sıra kabuğunu ıslatın eltarcin'in dediği belirtiler varsa maalesef ölmüştür :(

eltarcin

Dediğim belirtiler var mı peki ?

Eğer azda haraket ediyorsa gözlerinde sorun olabilir . Benim kapluşuımda 1 ay botunca hiç denecek kadar az haraket ediyor yem yemiyordu . Gentagut damla aldık . Şuan cin gibi