Van Kedisi Mi Ankara Kedisi Mi

kedipatisii

Buna benzer bir soru sormuştum daha önce fakat veteriner ankara kırması derken bir başkası van diyor. Sizce kedim hangi kedi cinsine daha yakın? Ben ankara diye düşünüyordum fakat aşırı su seviyor şu an van olduğunu düşünüyorum :)

18 CEVAP

Marocan123

van kedisiyle ankara kedisi kırmasıda olabilir

EmineDuman

çok güzel maşallah :) Bence de kırma olabilir...

Alicveben

Bence de kırma, ama ben van kedisine daha çok benzetiyorum :)

Marocan123

http://www.fatkitten.com/436-2/ bu linke bakarsanız farkını anlarsınız.Sizin demenize göre kedinizin başının hizasında siyah lekeler varmış bu demek van kedisi ama kedinizin yüz hetlerı sivri buda ankara kedisi olduğu anlamına geliyormuş

Marocan123

van kedileri hakkında çıkan duymama sorunu yanlış bir şey bence çünkü benim kedim hiç olmadığından iyi duyuyor . kedim van kedisi

Marocan123

inşallah tüyü kadar ömrü olur çok şirin

Ayse_naz_G

ankara kedisi ile van kedisi karışımı bence :)

Recai44

Kafasında siyahlık varsa ankara van kırmasıdır .

kedipatisii

İkisinin farkina bakmistim ankara kedilerinin gozleri daha cekik oluyor vanin daha yuvarlak bizimkiside tam ortada :D yürürken kuyruğu kendi hizasinda gidiyor bu ankara kedisine özgü yürüyüş şekliymiş belki dediğiniz gibi olabilir

Sarecansu

duyuyor mu?

kedipatisii

Duymasinda sorun yok kırma olduğu kesin sanirim başinin ustunde beş altı siyah tüy var. Ama ankara mı van kırmasımı merak etmiyor değilim :D

Ankara kedilerinin iki gözü mavi van kedilerinin iki gözü farklı oluyor diye biliyorum sizinkide van kedisi

kedipatisii

Ankara kedilerinindede farkli goz renkleri olabiliyor :D anlasilan iki irkin ozellikleride mevcut benimkinde :D cok tesekkurler yorumlariniz icin

Hazalbiy-

Ankara kedileri uzun tüylü olur ve gözleri çoğunlukla tek renk olur Van kedisine benzettim ayrıca Ankara kedilerinin yüz yapısı bu şekilde olmaz, suyu sevmezler

Hazalbiy-

Ankara kedileri uzun tüylü olur ve gözleri çoğunlukla tek renk olur Van kedisine benzettim ayrıca Ankara kedilerinin yüz yapısı bu şekilde olmaz, suyu sevmezler