Arkadaşlar Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası İle İlgili Sorular Alabilirim...

Arkadaşlar Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası İle ilgili Sorular Alabilirim...(Bilgilerim var)

15 CEVAP

minnoskoss_123

Haklısınız fakat sadece su kaplumbağaları değil bunu kuşlar, böcekler için de söylemelisiniz. Ayrıca şunu söylemek istiyorum Türkiye de bakılan kaplumbağaların bakımı kötü yapılıyor. Ufacık kaplara konuluyorlar. Vitamin almıyorlar. Su az veriyorlar. Büyüdüklerinde dereye atıp gidiyorlar. Bakacaksanız düzgün bakın, hayvanların ömrünü kısaltmayın. 3 yıl önce aldık bizde. Aldığıma çok pişmanım. Çünkü alırken onların özgürlüğünü kısıtladığımı fark etmemiştim. Bunu aldıktan 1 ay sonra düşündüm ve fark ettim. Ama şuan onlara bağlandım ve ailemin bir parçalarılar. Onlara iyi baktığımı da düşünüyorum. Kaliteli mama alıyorum, vitamin kullanıyorum, kabuklarını her hafta fırçalıyorum, kabuk güçlendirici sürüyorum, yerde gezinme saatlerini kaçırmıyorum, bir sorun olunca veterinere götürüyorum, güneş ışığından faydalanattıroyorum, 2 senede bir yeni ev alıyorum, doğum günlerini kutluyorum. Eğer şimdi doğaya salsam ne kadar hayatta kalabilirler bilemiyorum. Buradan dost edinmek isteyenlere sesleniyorum; Önce sorumluluk sahibi olmalıyız.

minnoskoss_123

Kaç yaşında ürüyorlar?
Üremelerine engel olabilir miyiz?
Kabuk yumuşaması durumunda ne yapılmalı?
Hangi meyve-sebzeleri yiyebilirler?
Yaşlarını nereden anlarız?
En iyi mama hangisi?
En iyi vitamin-jel hangisi?
Yakalandıkları hastalıklar var mı? Varsa ne? Nasıl önlenir? Belirtiler nelerdir?
Yumurtlarlarsa ne yapılmalı?

Besliyorsunuz olacak

Yiyebilecekleri besinler=kırmızı ve yeşil kıvırcık salata
Hafada 1 verilebilecekler=havuç,marul

MİNNOSKOS Hayvanınızı nerde besliyorsunuz acaba

minnoskoss_123

Biraz fazla yazdım ama biliyorum demişsiniz:)

Neden başlıyorsunuz ki bu canlıyı sonuçta o dogada yaşaması gereken bir canlı

Öncelikle şunu söyleyeyim . Haklısınız mşnoskos . Bu hayvanlar çiftlik üretimi olabilir genelde . Doğaya salınırsa da çok uzun yaşamazlar .

  • Kaç Yaşında Ürüyorlar: Yaklaşık 2 yaşlarında Ürüyorlar

  • Zaten kaplumbağaların ev ortamında üretmesi ve çiftleşmek zordur.

  • Kabul yumuşaması durumunda ne yapılmalı:İnternette yumurta ile yapılan bir tarif vardı inceleyebilirsiniz.

  • Yaşlarını öğrenmek zordur. Bir veteriner sen öğrenilebilir

  • En kaliteli yem: Terra ve sera

  • En kaliteli vitamin-jel: Deep marka kullan anlardan sıklıkla iyi yorumlar gördüm.

  • Kaplumbağalar Hangi Hastalıklara Yakalanır: Bu konu fazla uzun diğer cevapta yazacağım

  • Kaç Yaşında Ürüyorlar: Yaklaşık 2 yaşlarında Ürüyorlar

  • Zaten kaplumbağaların ev ortamında üretmesi ve çiftleşmek zordur.

  • Kabul yumuşaması durumunda ne yapılmalı:İnternette yumurta ile yapılan bir tarif vardı inceleyebilirsiniz.

  • Yaşlarını öğrenmek zordur. Bir veteriner sen öğrenilebilir

  • En kaliteli yem: Terra ve sera

  • En kaliteli vitamin-jel: Deep marka kullan anlardan sıklıkla iyi yorumlar gördüm.

  • Kaplumbağalar Hangi Hastalıklara Yakalanır: Bu konu fazla uzun diğer cevapta yazacağım

Kaplumbağalar Hangi Hastalıklara Yakalanır:

  • İshal: Parazit ilaçları var antibiyotik ile tedavi edilir. Veterinere götürülebilir.

  • Kabızlık: Veteriner

  • Gözde şişlik ve Kapanma: Gentagut Damla

  • Akciğerler de Yangı: Bulundukları ortam soğuk olduğu içindir.

  • Kabuk şeklinin bozukluğu ve kalınlığı: D vitamini, kalsiyum ve fosfor tedavi.
    Stomatis: maalesef tedavisi yok

  • Böbrek yetmezliği: Veteriner

kAPTA BESLİYORSUNUZ SANIRIM

İnşallah. ;)

minnoskoss_123

Evde:D

minnoskoss_123

Evet geniş bir kapta. Seneye teraryum alacağız inşallah:)