Size Soruyorum Siz Hangi Kopegi Seviyosunuz Bana Soyleyin

Mavimaske

Irklar arasında veya söko olabilir en sevdiniz kopek cinsi

16 CEVAP

Kesinlikle cevabım Australian Shepherd. Hic bu cinsten beslemedim. Hatta hic kopek beslemedim sadece sokaktaki kopekleri besliyorum, bakiyorum. Ama Australian Shepherd benim daimi favorim neden oldugunu bende bilmiyorum. Bildigim kadariyla ozelliklerinden en belirginleri kolay eğitilen bir ırk ve cabuk yorulmuyor. Ben her kopegi severim aslinda :,DDD bizim burada bir sokak kopegi var kendi kedimden daha sırnaşık. Surekli oramaburama kapasini sürüyor :))

RaGe

Siberya kurdu nedendir bilmem diğer köpeklere oranla bi tık üstte benim için :)

gamzearz

Samoyed =)

American Staffordshire terrier. Sebepleri ise çok geniş
Güçlü bir köpektir. Azimli, enerji dolu ve güç timsalidir.
AST Hayata karşı merakını gösteren ve atletik yapıya sahip bir köpektir.
Fiziksel açıdan çok güçlü aynı zamanda da etkileyici bir görünüme sahiptir.
Ev içerisinde veya bahçede bakımı kolaydır.
Genellikle sağlıklarıyla ilgili çok büyük sorunlar yaşanmamaktadır.
American Starfordshire Terrierin zekalarıyla ilgili söylenecek tek şey, eğer olumlu motivasyona bağlı bir yaklaşım sergilerseniz; duyarlı ve kolay eğitilen köpeklerdir.
Bu köpekler çok neşeli ve telaşlı değillerdir.
Çok önemli bir neden olmadığı sürece ses çıkartmayan, aynı zamanda o sinirlere dokunan acıklı uluyuşlara kapılma alışkanlığı olmayan bir ırkdır.
Her yerde, arzu eden herhangi biri ile oyun oynamaya hazırdırlar.
İnanılmaz meraklı, her zaman her şeyi fark eden ve keşfetmeye hazır köpeklerdir.
Hayranlık bırakan özelliklerinden biride çok akıllı ve hiç de köpeksi olmayan amstaff bakışıdır.
Fiziksel olarak Amerikan Staffordshire Terrier zarif bir hayvandır, muhteşem bir suretle, gelişmiş kaslarla tevzi edilen, geniş ve iri bir vücuda sahiptir.
Bu köpeği ilk kez görüpte Amstafflara özgü özelliklerden etkilenmemek, bedensel ve akıl gücüne karşı, hayranlık duymamak imkânsızdır.
1521549831182.png
Amstaff'ların hareketleri esnek ve aynı zamanda da kesin adımlar atmaktadırlar.
Ciddi mizaçları çevik ve ahenkli hareketleri birbirine uyum sağlamaktadır.
Son derece sabırlıdır, onunla aynı evde yaşayan çocuklarla ve evcil hayvanlarla oynamayı seven bir köpektir.
Aynı zamanda köpekler arasında korumada Amstaff'lardan daha iyisi yoktur.
Amstaff'lar doğuştan gelen yanılmadan sezme yeteneğine sahiptirler.
Staffordshire Terrier kendinden emin bir hayvandır. Soğukkanlılığını kaybetmeyen, yok yere kavga etmeyen ve kendini zor kaybeden bir köpektir.
AST 'ların gereği olmadıkça havlama ya da hırlama gibi huyları yoktur.
American Staffordshire Terrier insanların direkt olarak yüzüne bakan bir köpektir. Sürekli sahibinin hareketlerini ve yüz mimiklerini izlerler, sahibinin anlık ruh haline göre kendi hareketlerini ve davranışlarını belirlerler.
Günümüzde başarılı olarak arama ve kurtarma servislerinde, gümrük hizmetlerinde, hatta körlere rehber olarak çalışmaktadırlar.

ardatuncayy

düşük kulaklı köpeklerden labrador. Dik kulaklı köpeklerden belçika malinois

ygiz_mrtt

Benim cocker hayranlığım var tam bir aile köpeği ve evinde başka tür hayvanlar besleyen insanlar için ideal eğer tüy bakımı üstlenebilirlerse. Apartmanda bakılabilinecek bir köpek (apartmanda köpek beslemek, bir köpeği ömrünün sonuna kadar zincire bağlı bir şekilde bir yere kulübesiz bağlanmaktan kat ve kat daha idealdir. Aynı şekilde apartmanda bir hapise dönüşebilir düzenli yürüyüşe çıkarılmadıklarında). Biraz başlarına buyruk olduklarından dolayı WC eğitiminde ve ya eşyalara zarar vermede fazla zorluk çıkarıyorlar bu açıdan eğitilebilinirse yavru veya eğitilmiş yetişkin cocker hem sahip hemde köpek için en iyisi. (Besleyen birisi bana özelden bu köpek cinsi hakkında yazabilirse sevinirim yakın zamanda köpek sahiplenmeyi düşünüyorum ve bilgiler ile hazırlıklı olmak istiyorum şuanda kedi baktığım için tüm hayvan sahibi olma yeteneklerim kedi beslemeye odaklı)

Esra12345

Cane corso sadık zeki güçlü korumacı iyi huylu

NZI

Sibirya kurdu ve CHCHACHAU (chichachau yanlış yazmış olabilirim)

hayvandost222

Samoyed
Chow chow(çin aslanı)
Border collie
Sibirya kurdu
Belçika kurdu
Golden retriever

TATA4242

Alıcam olsam,alman kurdu veya wolddog alırdım :)temel itaat,ileri itaat ve koruma eğitimlerini aldıkdan sonra,değmeyin keyfime.

TATA4242

Alıcak olsam,ginede ilk seçenek wolfdog olur,alman kurdu ikinci planda,kurda karşı ayrı bir hayranlığım var.Birde aklıma gelen diğer cins Akbaş.

Mirtip

Kangal:)

Hep egzotikleri severim :)
American Bully XL
Chinese Crested
Wolf Dog
Bull Terrier

paws

Maltese Terrier,YorkShire Terrier,Pomeranian küçük ırk olarak.Diğerkeri damoyed ve cocker spaniel ama ilk 3ü favorim.Hele maltese ve pomerianlar

Linsenpai

Ben pitbull ve fransız bulldog seviyorum en çok :D pitler çok asil duruyor ama kocaman bir bebek hepsi, f. bulldoglar da çok şapşal ve komik hayvanlar dkfllgşb