Kaplumbağa Nasıl Bakılır?

Hyper

Merhaba yakında eğer bir sorun olmazsa kaplumbağa alıcağım ona kötü bakmamak için onla ilgili bilmem gereken şeyleri öğrenmek istiyorum eğer biliyorsanız lütfen cevap verirmisiniz.

9 CEVAP

BalliBadem

Geniş bi akvaryum alın şu ufak bi kapta veriyorlar renkli o çok zararlı, ısıtıcı ve su temizleyen filtrelerden de alın ısıtıcı kışın kış uykusuna dalmasın diye ve su temizleyici büyüdükçe suyu leş ediyorlar o yüzden, reptomin yada sera nın yemlerinden şaşmayın en kalitelileri, arada kurutulmuş karides verin kaplumbağalara özel satılıyor et ihtiyacı için, sakın kabuk sertleştirici kullanmayın gözeneklerini tıkıyor, kaplumbağa büyüdüğünde haftada 1 bastırmadan çeşmede çocuk diş fırçasıyla kabuğunu temizleyin yoksa yosun bağlar, hergün biraz gezdirin evde ama dikkat edin 2 saniyede koltuk altına koşar kaybolur ve ölür, ve elinizi ısırmaması için onunla ilgilenin böylece vahşi değil uysal olur, obez olmamasına dikkat edin yoksa kabuğuna sığmaz ama doymazsa 1-2 tane fazla yem yiyebilir aklımda kalanlar bunlar sorunuz olursa mesaj atabilirsiniz 1 sene boyunca 5 yaşında (6 yaşına kadar baktım) bi kaplumbağaya baktım bana geldiğinde şu renkli ufak şeylerde bakıyorlardı hayvan sığmıyordu ve az sudan çenesi ve kanuğu kurumuştu sonra ona akvaryum yaptırdım dandik bi yem yiyordu reptomin e geçirdim, hayatında ilk defa kaplumbağalar için olan karideslerden yedirdim çimlerde gezdirdim güneşli günlerde sonra başkasına vermem gerekti ama haline çok üzüldüğüm için deli gibi araştırmıştım kaplumbağa bakımını

Katya06

12 yaşındayken kaplumbağa aldım. Çok cahildim. Şuan 23 yaşındayım. Hâlâ vicdan azabı çekiyorum. Inanılmaz büyüdü sürekli bir yer genişletme derdim var. Bakımı çok zor çünkü çok kötü kokuyor. Eğer almadıysanız lütfen bu hataya düşmeyin. Çünkü onların yaşam alanı küçük akvaryumlar değil.. Alıp 2 gün sonra bir yere atmak isterseniz yaşayamaz. Doğal ortamında büyümediği için. Eğer alan olmazsa ise satanda olmaz. O yüzden lütfen almayalım..

tuanatuti

kaplumbağa satışı yasaklandı evde bakılmaması gereken bir canlı doğaya ait

BalliBadem

Ve üstünde rahat edeceği büyük bi kaya bulun dinlenme taşı o yoksa yüze yüze yorgunluktan ölür üstü kutu kalacak ama kalan her yeri suya batacak kadar su koyun taşın

Hyper

Tamam teşekkür ederim kış uykusuna yatırmam o zaman ölmesini istemiyorum

tuanatuti

adı üstünde deniz kaplumbağası hala burda nasıl besleneceğine dair bilgi veriliyor alma aldırma da yeri küçücük bir fanus değil köpekten bahsetmiyoruz kediden bahsetmiyoruz kaplumbağa bu vahşi hayvan öyle elinden tutup gezdiremezsin yani

Hyper

Pet shop karda ama hâlâ satıyorlar deniz kaplumbağası

Hyper

Kış uykusuna yatınca nasıl anlarım söyler misiniz?

BalliBadem

Havalar soğudukça daha az yer ve eğer evde değilde balkondaysa yada ev çok soğuksa uyur ben kış uykusuna yatırtmadım ısıtıcım yoktu ama eski sahibi arada suyuna azcık sıcak su kat demişti ama neredeyse bişey yemiyordu yani en iyisi ısıtıcı filtre kullanın ki böyle uğraşmayın ve hayvanada yazık ve bebek kaplumbağaların çoğu kış uykusundan sağ çıkamaz çünkü çok aç kalıyorlar kaplumbağayı ömürlük alsaydım ısıtıcı alırdım ama zaten kışın yarısına kadar baktığımdan almadım