Sahiplenilen Yavru Kedinin İlk Günü Ve Sonrası Hakkında.

Herkese merhaba biz dün ilk defa yavru sahiplendik. Internette okuduğum duyduğum yanlış mı doğru mu olduğunu bilmediğim çok yazı okudum. Sahiplenilen yavru geceleri çok bağırır mı, çok ses çıkarıp uykuları zehir eder mı? tek sorum bu, hamsi sizleri sevdiğini söyledi. Iyi günler dilerim ????

16 CEVAP

Cagglaa

Öncelikle hamsi ile mutlu bir ömür geçirmenizi dilerim. Evde bir canlı beslemek inanın başka bir duygu. Zamanla size alışacak, yanınızda uyuyacak, yediğiniz her şeyden isteyecek, mutfak tezgahından inmeyecek ve evinizin neşesi olacak. :)
Şimdilik biraz yabancılık çekebilir ama korkutmayın ve sıkmayın. Sakince ve usulca yaklaşın, konuşun, emin olun sizi anlayacaktır. :)
Daha küçük fazla bağırıp rahatsız edecek kadar miyavlayacağını düşünmüyorum. Fakat artık o sizin ailenizden biri onun içinde bir kaç gün uykunuz zehir olsa bile sorun olacağını düşünmüyorum.

Firuzecik

Benim kızım bu zamana kadar hiç bağırıp ağlamadı ilk gun bile. Kediye göre değişir belki ama ilk gün olabildiğince kendini güvende hissetmeli.

poncik_1

Benim ilk kedim bizi sabaha kadar uyutmadı galiba annesi bahçemizde olduğu için ama şuanki kedimi cuma günü sahiplenmemize rağmen gece hiçbir şekilde ağlamadı. Fakat kediden kediye değişir.

Oske22

Benimki 3 gün boyunca ağladi uyutmadi beni maalesef. Kedinin karakterine bağlı bu. Siz yer yapın ona orda yatsın mamasını suyunu da yanina koyun hatta kumunu ayni odaya koyun. İlk günler saklanıyorlar korkudan koltukların altina falan giriyorlar o yüzden tek bir odaya koyun ilk oraya alışsın. Siz zorlamayın çıksın etsin diye kendi korkusu geçince çıkar.

Oske22

Kumuna alışması icin her yemekten sonra kuma götürün. Ben ilk gösterisimde alıştı hemen

Oske22

Birkaç denemede alisir ama sabır lazim. Belki biraz eve de tuvaletini yapabilir bu süreçte kızmayın

Anonymus552223

Eşelenmeye basladigi anda goturup kuma birakin. Dunden beri sizleymis zaten miyavladi mi

fredda

ben luppo'yu sokaktan almadan önce başka bir kedinin gözlerini iyileştirmek amaçlı kediyi eve almıştım. annesi terk etmişti çünkü. onunla geçirdiğimiz gece beni hiç uyutmamıştı. daha sonra ona bir süt anne buldum. ama luppo'da böyle bir sorun yaşamadım, yatağında gayet de sabaha kadar mışıl mışıl uyku çekmişti. kediye göre değişiyor sanırım.

Kedimiriltisi

Tuvalete alisma konusunda, mamayla tuvalet kabini asla ayni odada bulundurmayin. Bir kere yaptigi kakayi da kumuna koyun otomatikman alisacak zaten. Istemediginiz bir sey yaptiginda tek bir tonda hayir deyin bastan ellerinizi ayaklarinizi isirmasina izin vermeyin. Cocukken cok can acitmasa da buyuyunce oldukca acıtıyor. tecrübeyle sabit. Mutluluklar bebekle..

Fikirlerinizi almak istedim, teşekkür ederim. :)

Cevabınız için teşekkür ederim, hamsi geldiği gün yani dün, kardeşimle uyudu. Şu an sadece kumuna alışma problemi yaşıyoruz, gündüzleri bolca oyun oynuyoruz.

Yalnız şöyle bir durum var, kedimize eğitim veren kişi alaturka tuvalete alıştırmış. Sürekli tuvalete giriyor, kendisi pislenmesin kum daha rahat olur diye alıştırmak istiyoruz.

Oske22

Aa o zman durum farklı. 2 tuvalet varsa evinizde olabilir ama tekse sıkıntı. Dediğim gibi sürekli kuma götürün. Tuvaleti de kapalı tutun girmesin diye.

Sabah yanımızda uyurken yorgana çişini yaptı. :D

Oske22

Normal çünkü kuma alışık değil ama alıştırirsiniz siz. Kuma koyun sürekli ve isedigi yerleri sirkeli suyla falan silin kokusu gitsin zaten sirke kokusunu cok sevmiyorlar bir daha oraya yapmaz kokuyu alınca. Her kuma koyunca ödül maması falan da verebilirsiniz bu şekilde kendi isteğiyle gider bence.