Saatlerce Bana Bakıyor

Ozge00

Kedim normalde sürekli konuşan biri ve evde tek bana yapıyor bunu. Başkasına asla miyavlamaz. Birkaç saattir film izliyorum ve oda yaklaşık 1,5-2 saatir gözünü dikmiş bana bakıyor. Belki bir sey istiyordur diye kalkip oyun oynattim, mama falan verdim. Peşimden geliyo kalktığımda, sonra ben oturunca o da oturuyor. Normalde miyavlardi sabahlari ama bugün yok denecek kadar az miyavladi. Ve dediğim gibi bana dik dik bakıyor oturmuş karşıma. Hasta falan mi diye endiselendim yoksa sıcaklardan mi? İlk defa böyle yapıyor ve saatlerce birinin beni izlemesi çok tuhaf geldi. Gözünü bile kırpmiyor nerdeyse, biraz korkutucu.

15 CEVAP

hayvansever_

Vücudunu göbeğine patilerini kontrol edin Eğer dokunmasına izin vermediniz biraya da acıyormuş gibi duran bir yer var da bunlara dikkat edin Belki bir sıkıntısı vardır ama bence pek bir şey yok Sadece bizim anlam veremediğimiz tuhaf bir olay gibi geldi bana

Ozge00

Evet evde tek bana yapıyor bunları. Diger aile üyelerine hiç yaklaşmaz. Ben evde olmadıgim zaman sıkıntı çıkıyor. Nasil asacagiz bunu bilmiyorum. Beni sevmesi cok güzel ama bana asiri bağımlı sanırım

Ozge00

Kontrol edeceğim hemen. Sağolun. Evet bazen anlamlandıramadigimiz hareketler yapıyorlar. Bu beni tedirgin etti biraz.

ZehraBulutt

Kedin seni çok sevdiği için öyle bakıyor bence.

ZehraBulutt

Büyüdükçe biraz daha azalıyo bağımlılıkları belki öyle olur sizde de. Çok mu küçük sahiplendiniz, annesi gibi görmüş olabilir sizi.

Ozge00

Nerdeyse 1 yasina girecek. Yok 2 aylik civarıydı. Ne yaşadığını bilmiyorum ama cok korkakti ilk birkaç ay. Daha hala devam ediyor korkaklıgi. Bazen biriyle goz goze gelince bile korkup kaçıyor. Tek bana alışık. Ailenin diğer üyelerine asla yanaşmaz. Annesi gibi görüyor olabilir belki veya arkadaşı. Benimle boğuşmaya çalışıyor sürekli taklalar falan atıyor.

suleren

Aile üyeleri de sizin kadar olmasa da sevip ilgileniyorlar mı? Belki onlarla da bağ kurarsa sizin yokken yokluğunuzu çok fazla hissetmez.

Tovarisch

Benim kedim de kısırlaştırma ameliyatı olduğundan beri ben evde yokken ben eve dönene kadar ağlıyormuş. Biraz araştırma yaptım da ayrılık anksiyetesi kedilerde de sık görülen bi durummuş. Ben ameliyat onda travma yarattı, bu yüzden böyle oldu diye düşünüyorum :(
Belki sizin kedinizde de birşey travma yaratmış olabilir diye düşündüm şimdi

Tovarisch

Yemeğini onlar verirse ve oyun oynatırlarsa bu aralarında bağ oluşmasına yardım eder :)

zerenozkaya

Aynı durum ve bunun nedenini sanırım biliyorum.Benim minoş 2.5 aylıktı ben sahiplendiğimde,zaten 3. Ayında karantina başladı,hem benden başk kimseyi görmedi hem de çekingen bir kediydi.Dik dik bakmalra gelirsek.İlk fark ettiğimde aşırı korkmuştum cidden gözünü kırpmadan paşa oturuşuyla beni izliyordu.Ama benimki öyle yumuşak sevdalı değil baya dik dik bakıyordu.Sonra birkaç kere daha devam etti ben de nelerden sonra bu hareketi yaptığını gözlemledim.Mesela onunl oyun oynarken yemek yemeye kalktığımda ben tv ile yemek yerken bakıyor-trip- veya o yatakta ben uyurken ona kıçımı dönüyosam çıkıyo tepeme dik dik bakıyo ahahha..Yani bir kırgınlık ama muzip bir kırgınlık gibi geldi bana

Ozge00

Kedim kaçıyor onlardan ne yazik ki bir bağ kuramıyorlar. Odul maması falan verdiriyorum, yiyip kaçıyor hemen.

Ozge00

Benimki ağlama değil de daha çok durgun oluyormuş. Ben yokken miyavlamiyormus hic. Ailem hasta gibi olduğunu söylüyor ben yokken. Evde beni arıyormuş. Normalde saklambaç oynarız, hep saklandığım kapi arkalarına falan bakıyormuş oyun sanarak herhalde. Ben eve gelince düzeliyor. Anksiyete mi bilmiyorum artık. Benden başka biriyle bag kurmasını nasil sağlayacağım? En azından ben yokken biriyle iletişim kurabilsin

Ozge00

Benimle saatlerce oynuyor. Kardeşimle oynarken iki pati sallıyor sonra bırakıyor. Vallahi mama koyma falan denedik. Hatta ödül maması gibi sevdiği şeyleri de onlar verdi ama hemen yiyip kaçıyor veya benim yanima geliyor. Başka ne yapılır fikrim yok. İşin kötüsü veteriner de bir sey diyemiyor :D

Ayseenur10

Evdeki diğer üyelerle oyun oynatırken mama verirken sizde yanında durun yani üç kişi birlikte deneyin. Siz varsınız diye mama alıp kaçma olayını yapmayabilir

sforselin

Kediyi en çok mamayla kendine alıştırabilirsin. Ama bu kısa sürede olacak bir şey değil maalesef. İki sefer o verdi tamam olmuyor alışamıyor değil. Uzun vadede devamlılık sağlamalısınız.