Kaplumbağam Diğer Kaplumbağamı Isırıyor

minnoskoss_123

Merhaba,
Eskiden 3 tane Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası besliyordum. İkisi dişi, bir erkek besliyordum ki maalesef birkaç ay önce bir tane dişi kaplumbağamı kaybettim. Şimdi erkek kaplumbağam diğer küçük olan dişiyi ısırıyor. Sürekli olarak neredeyse her gün bacaklarından ısırıyor. Yemek problemi yok, ikisinin de yemlerini yediğinden eminim, yemlerini elimle ağızlarına veriyorum. Nedeni ne olabilir? Onları ayırmak çok zor oluyor ama birbirlerinden ayırmak da istemiyorum, beraber büyüdüler eskiden hiç böyle olmuyordu. İkisi de yaklaşık beş yaşında. Yaklaşık beş yıldır beraber yaşıyorlar. Bir bilginiz olmasa bile önerileriniz varsa lütfen çekinmeyin.
Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler.

5 CEVAP

Seymaaacaan

Daha önce hiç kaplumbağa beslemedim ama çiftleşmek için falan olabilirmi veya diğer kaplumbağa öldüğü için üzülüyordur belki aklıma bunlar geliyor :> bence biraz ayrı kalsınlar belki o zaman uslanırlar

minnoskoss_123

Teşekkür ederim, deneyeceğim en azından kısa süreliğine. :)

abyso_os

Benim bir balığım diğer balığımı yiyerek öldürmüştü malesef. Eğer oyun oynuyor gibi değillerse bence ayrı tutun. Dişi olan da onu ısırıyorsa herhalde iletişimdir ama öyle gözükmüyor

Minimesi

Benim arkadaşımın da 2 taneydi biri diğerinin gözünü yemişti bence ayırın

minnoskoss_123

Teşekkür ederim, sadece erkek tartında bir atak oluyor maalesef oyun olduğunu sanmıyorum.