Kaplumbağaya Yeni Kap

mila_sahibi

Kaplumbağam neredeyse 2 yaşında güzel bir kabı var ama orta boy daha büyüğünü almalımıyım

3 CEVAP

darknight53

Su kaplumbağaları 30-35 sene ömrü olan canlılar. Bu kadar yaşamasını istiyorsan içinde ısıtıcı bulunan bir akvaryum şart. Kuru alanı kendinde yapabilirsin internette birsürü pratik yapılma yöntemleri var. Benimde kapta yaşayan kaplumbağam vardı bir zamanlar, nasıl olduysa 5-6 sene yaşayabildi ki bu mucize gibi birşey ama eninde sonunda kaybettik kendisini yanlış şartlar sonucunda. Şuan 3 yaşında kaplumbağam var akvaryumda yaşıyor ve bariz bir şekilde daha çabuk büyüdü ve daha hareketli önceki kaplumbağama nazaran.

yıllar önce bir yazı okumuştum, şimdi bulamadım. fakat kaplumbağaların özellikle büyüdüklerinde oldukça büyük akvaryumlarda yaşaması gerektiğini söylüyordu. rahat yüzebilmeleri, filtre sistemlerinin takılması ve uyuyacak alan yaratılması gerekiyormuş. yetişkin bir kaplumbağa için orta boy bir akvaryumun harekete yeteceğini sanmıyorum o yüzden

gokceoztel

eğer yetmiyorsa büyükse gerekir