Iguana Bahcede Yasar Mi?

Haysevgizmo

Bizim komsular sokakta iguana bulmuslar.Muhtemeleb bir evden kacmis.Almislar bahcede bir kafese koymuslar malum havalar da gittikce soguyor.Defalarca istemem ragmen hayvani bana vermediler.2000 tl piyasasi var bu hayvanin diyorlar.Bu insan denileb yaratiklardan bu hayvancagiz nasil kurtarilir ne yapilir bilgisi olanlar yazabilir mi?

11 CEVAP

dollfacepersian

Bildiğim kadarıyla 25 derece altında yaşamları tehlikeye giriyor. Yani kışı geçirmesi mümkün değil. Bulunduğunuz şehirde hayvan sever dernekler mutlaka vardır. Onlarla iletişime geçerseniz yardım edebilirler

Goupe

ne suçu sonuçta sokaktan iguana buluyorsun bu çok doğal

Haysevgizmo

Istanbulda yasiyorum ama biraz disi yani kim gelip ilgilenir gercekten bilemiyorum.Ulkemizde yok ki ihbar hatti gelip mudahale etsinler

dollfacepersian

Haytap a mail atabilirsiniz. Birde Facebook daki hayvan sever gruplarla iletişime geçebilirsiniz

Shewky

Sanmıyorum herhangi bir kuruluşun gelip ilgileneceğini ama umuyorum aksi olur. Bana kalırsa komşunuzun sokakta bulmuş olması biraz düşündürücü, iguananın sokakta aheste aheste gezeceğini hiç ama hiç zannetmiyorum. Maddi değerini de göz önüne alırsak günahını almak istemem ama çalınmış olma ihtimalini de göz ardı etmemek gerek diye düşünüyorum. Bir de alo 153 beyaz masayı deneyin, en azından bir yönlendirme yapabilirler belki.

Goupe

O kimmiş ve ne haddine sokakta bulduğu (muhtemelen yalan) hayvana 2000 tl fiyat biçiyor. Varmı böyle dünya be. Ben senin yerinde olsam kafesiyle beraber alır götürdüm hayvanı. Evde beslerdim bana sorarlarsa sokakta iguana buldum 2000 tl alırmısın derdim.

Haysevgizmo

Dusunmedim degil ama o zaman da ben suc islemis olurum.

Haysevgizmo

Tesekkurler denicem bakalim sonuc alabilecek miyim.

kediler

İguananın şimdiki durumu ne acaba? Zavallınıza kötü bir şey oldu mu?

kediler

Zavallıcığa*

ERCANGERDAN

geldikleri bölgede bahçede besliyorlar ama bizim ülkenin iklim yapısı bahçede beslemeye müsait değil. ev ortamında hatta ev ortamında kendine ait bir teraryumda belirli sıcaklık , nem ve uva-uvb ışık kaynağını düzenli olarak alması gerekir