Kulak Uyuzu Mu Acil

Sulecrn

Merhabalar benim 2.5 aylık yavru bi kedim var ilk geldiğinde kulak arkasinda mantar vardı onun için travocort kullaniyoruz fakat kulağının içinde çok seyrek ve küçük küçük siyah noktalar var arada ( çok sık olmasa da) kulağını kaşıyor internette kulak uyuzu olabilir diye okudum sizin kulak uyuzu hakkinda bilgilerinizi almak istedim yarın vet. Hekime götüreceğim

12 CEVAP

Ozge00

Çok sık kaşır, kafasini sallar, kulak egme görülür. Arada kaşıntı normaldir.

Ozge00

Kasima sıklığı ne kadar?

Tengu

başlangıç seviyesindeyse o kadar kaşınmıyor olabilir. normalde siyah nokta olmaz kulakta insanlardaki kir gibi kir çıkması normal ama siyah yada koyu renk çıkması normal değil. kulak temizliğini haftada 2 hatta 3 e çıkarabilirsiniz (iç kısımlarına dokunmadan) bi veterinerinize danışın derim erken tedavi edilirse çok kısa sürede iyileşecek bir şey bekletip süreci zorlaştırmaya gerek yok

Sulecrn

Evet haklısınız yarın kesinlikle veterinere gideceğiz teşekkür ediyorum

Ozge00

Benimkinde kir olmuyor, kir hakkında fikrim yok. Kulak kokusu vs de oluyor dediğiniz durumda. Benimki en fazla gunde 2 kez kasir kulağını, bazen kasimaz bile. 5 normal sayi mi bilemedim, bir dahaki gidisinizde gösterin iciniz rahatlar en azindan, umarım sorun yoktur.

sforselin

Kulağını çok kaşıyor diye kulağını kontrol ettirmiştim ben de. Bana 10 dakikada ne kadar kaşıyordur diye sormuştu. Günde 5 defanın çok olduğunu düşünmüyorum o yüzden ama siyah noktalar nedir bilmiyorum. Normal kulak kiri olmadığına emin misiniz

Tengu

bazı kedilerin kulağında kir olmuyor bazılarınında da oluyor neye göre bilmiyorum ama veterinerler eğer koku yoksa ve rengi koyu değilse normal diyorlar benimkinin cinsiyle de ilgili olabilir:/

sforselin

Bebeklik aşıları var zaten. Onlardan biri için gittiğinizde bi gösterirsiniz.

Sulecrn

Öyle belirtiler yok çok şükür inşallah kulak kiridir sabah temizlemeye çalışacağım

Sulecrn

Genellikle kendini temizlerken yapıyor günde en fazla 5i geçmez

Sulecrn

Inşallah yoktur❤

Sulecrn

Koku yok sıvı da yok