Kaplumbağa Besleyen

eyletmezce

Kaplumbağa besleyen var mı sormam gerekenler var

4 CEVAP

cute_catTR

ben fikir sahibiyim sorabilirsin :)

berent-

Pek bi tecrübem yok :/

Hemen anlatayım.....
AKVARYUM MALZEMELERİ;
Isıtıcı,
Filtre,
UVB Lamba,
Kuru alan,
Yüzme Alanı,
Yem ( yavruysa karides yani et yetişkin ise bitkisel yem )

Eğer bunlar karşılanmazsa hayvancağızda şu hastalıklar olur ;
Kabuk yumuşaması,
Gözlerin Şişmesi,
İştahsızlık... olabilir.

Her hafta yada birkaç günde bir fırçalanmalı,
Suyu her 3-2 günde bir tazelenmeli(3 te biri ya da 4 te biri tazelenebilir)
Suyu her hafta yada 2 haftada 1 değiştirilir (full akvaryum temizlenir dipteki taşlar

Akvaryum malzemeleri ise şöyle kullanılır
UVB Lamba günde 3o dk- 1saat açık kalır ve kaplumbağa güneşten alacağı vitaminleri alır.
Isıtıcı 26-28-30 derece ayarlanır. Eğer soğuk olursa üşütür.
Kafası büyüklüğünde yem verikir ( 2 yada 1 öğünde)

Eğer bunlar yapılırsa kaplumbağa sağlıklı yaşar.

Bu malzemeler olup kabuğu beyaz ama sertse büyüyor demektir. Görüşmek Üzere...

Bir kaplumbağam var ve bunları sbiliyorum