Orijen Six Fish Kesi Maması Beslenme Kılavuzu ??

Herkese iyi forumlar. Soru şu orijen kedi mamalarının beslenme talimatında günlük kullanım miktarıyla alakalı bi dip not var bilmiyorum kimlerin dikkatini çekti.. 5 aylık olana kadar vücut ağırlığı baz alınarak kilo başına 30gr, 5 aydan sonrası için kilo başına 20gr günlük mama verilmeli diye bi ibare var. Buna göre ben 6 aylık kedime 120 gr dan fazla mama vermem gerek ve bu bana çok fazla bi miktar gibi geliyor. Bilmiyorum bu konuda daha önce fikir belirten oldu mu??

107 CEVAP

Reyyanhan

Ursaminor un paylaşımına yaz bunu bence :) ,

İşte böyle konuların faydaları :) çok yemeye alışmış kedilerinizi az porsiyonlarla tatmin etmek çok zor. Kolay gelsin size:)

Havanese_Siri

tam olarak kaç kilo kediniz

yasement

Ya şu an çok üzgünüm. Kedim 7.5 aylık 3 kilo erkek tekir sizce az mı beslemişim.

yasement

Ben kedime kuzu çevirmeye gidiyorum.......

Reyyanhan

Kilosu normal .

Reyyanhan

Başlıkta da kesi maması yazılmış . Yazım hatası ....

Edit : kedi maması:)

"25 haftalık dişi bi maine coon sahibiyim. Kedim şuan 4.2kg. Sizin talimatlarınıza göre kızıma günlük 120 gr ın üzerinde mama vermem gerekiyor. Her kedi farklıdır diye bi ibare var tamam ama neye göre farklıdır veya biz neye göre bunun ayrımını yapabiliriz. Sonuçta hepimiz kedilerin beslenmesi konusunda uzman kişiler değiliz ve bir çoğumuz sizin belirttiğiniz talimatlara göre mama veriyor kedilerine. Bizi bu konuda bilgilendirirseniz seviniriz.."

Tam olarak böyle yazabilirsiniz.. ücret talep etmeyeceksiniz değil mi ? Forum arkadaşlığı kontenjanından faydalanmak istiyorum

"25 haftalık dişi bi maine coon sahibiyim. Kedim şuan 4.2kg. Sizin talimatlarınıza göre kızıma günlük 120 gr ın üzerinde mama vermem gerekiyor. Her kedi farklıdır diye bi ibare var tamam ama neye göre farklıdır veya biz neye göre bunun ayrımını yapabiliriz. Sonuçta hepimiz kedilerin beslenmesi konusunda uzman kişiler değiliz ve bir çoğumuz sizin belirttiğiniz talimatlara göre mama veriyor kedilerine. Bizi bu konuda bilgilendirirseniz seviniriz.."

Tam olarak böyle yazabilirsiniz.. ücret talep etmeyeceksiniz değil mi ? Forum arkadaşlığı kontenjanından faydalanmak istiyorum

Okudum zaten arkadaşım. Yoksa neden böyle bi konu açayım ki! Siz de bi okuyun isterseniz. Sorumda belirttim zaten beslenme çizelgesinin altında 1 yaşına kadar olan kediler için mama miktarının nasıl ayarlanması gerektiğini belirten bi dip not var. Çizelgedeki miktarlar yetişkin kedilerin kilolarına göre verilmesi gereken mama miktarını gösteriyor. Sizin paylaştığınız resimde 1 ölçek mamanın 130 gr a denk geldiğini söylüyor başka bişey yok..

Telefondan yazıyorum otomatik düzeltti sanırım:) kusura bakmayın..

patili

100 gr bir kediye günlük çok ama çok fazla bir miktar. en fazla 65 70 ge verebilirsiniz. sonrasında forumlarda orijen kullandım kedimin vöbrekleri şöyle oldı böyle oldu gibi yazıları kendimiz burda yazmak zorunda kalırız aman orijen bu. değerleri yüksek dikkat.

Havanese_Siri

bence de en mantıklısı mail atmak