Orijen Six Fish Kesi Maması Beslenme Kılavuzu ??

Herkese iyi forumlar. Soru şu orijen kedi mamalarının beslenme talimatında günlük kullanım miktarıyla alakalı bi dip not var bilmiyorum kimlerin dikkatini çekti.. 5 aylık olana kadar vücut ağırlığı baz alınarak kilo başına 30gr, 5 aydan sonrası için kilo başına 20gr günlük mama verilmeli diye bi ibare var. Buna göre ben 6 aylık kedime 120 gr dan fazla mama vermem gerek ve bu bana çok fazla bi miktar gibi geliyor. Bilmiyorum bu konuda daha önce fikir belirten oldu mu??

107 CEVAP

Havanese_Siri

bunu ingilizceye çevirip yazıyorum (merak etmeyin çeviri kullanmayacağım :D)

Havanese_Siri

Aynen şöyle yazdım:
Hello,
I have a 25 weeks old female maine coon. She is 4.2 kilograms. I want to give her Orijen 8 fish. According to your instructions, i have to give her more than 120 grams everyday. It's a expression like "Every cat is different." but according to what and how can we severalize it? I'm not an expert about cat nutrition and i feed my cat according to your instructions. How much food should i give my cat?
I'll be happy if you inform me.

İlginiz için teşekkürler :) keşke sonuna şöyle ekleseydin;" her gün 120 gr orijen versem bu kedi ocağıma incir ağacı dikecek" :)

Edit : hava değil haha:))

Reyyanhan

Derde gel :) sen o kısmı türkçe yaz merak edip arastırsinlar. Hep biz mi yorulucz

Havanese_Siri

Uğraşacaklarını sanmıyorum :D

Haklısın:)

Reyyanhan

Ben mi siri mı haklı :) ,anlamadık

Havanese_Siri

aynen :)

reyyanhan
Sizin mesajınıza yazmıştım. Diğerini o ara görmedim

Reyyanhan

Ne kadannnnnn mutlu oldummmm

Reyyanhan

:)

Reyyanhan

Kendi cevabımı da patiledm :) iyi değilim . :)

Cotontzu_Siri

ben de onu son zamanlarda çok yapıyorum boş ver :D

patili

2 kg bir kedi 30 - 35 gr yemeli günde.
3 kilo bi kedi de 40 gr civarı. Ama kilo arttıkça o sayı artması yalnızca obezite sınırına kadar obezite sınırına girmiş bir kedi için, o ölçüler değerlendirilerek verilmez mama. bi erkek için obezite sınırı 4bucuk kgdan sonra. biz dişi içinse 3.5 kgdan sonrası obezite olmaya müsait kedi demek yani en fazla kilo başı 10 gr koyabilirsiniz 3 kg.dan sonra.