Orijen Six Fish Kesi Maması Beslenme Kılavuzu ??

Herkese iyi forumlar. Soru şu orijen kedi mamalarının beslenme talimatında günlük kullanım miktarıyla alakalı bi dip not var bilmiyorum kimlerin dikkatini çekti.. 5 aylık olana kadar vücut ağırlığı baz alınarak kilo başına 30gr, 5 aydan sonrası için kilo başına 20gr günlük mama verilmeli diye bi ibare var. Buna göre ben 6 aylık kedime 120 gr dan fazla mama vermem gerek ve bu bana çok fazla bi miktar gibi geliyor. Bilmiyorum bu konuda daha önce fikir belirten oldu mu??

107 CEVAP

Reyyanhan

O kediye 70 gr yeter mi ki . Bilemedim ..

Zaten orda yazan değerlere göre mama vermiyorum haklısınız. Günlük 60-70 gr iki öğün şeklinde ayarlıyorum ben. Çok hareketli bi kedi olduğu için şimdilik bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Yakın zamanda da bi genel muayene yaptırıcam zaten.

Benim kedim nefes almadan yiyor orijeni:) 2 ayı geçti kullanmaya başlayalı şu zamana kadar bir yan etki vs görmedim. Tüy yumağı olmasına rağmen evde doğru dürüst tüy yok mesela. Veterinerimiz de herşey yolunda, çok sağlıklı gelişiyor diyor ama sırf o beslenme talimatındaki dip not için açtım bu başlığı. Yani o talimata göre besleyip kediyi hasta etsek, dava açsak kazanırız.

Hayır düşünmüyorum:) orijen kullanıp kedisi rahatsızlanan varsa düşünebilir ama:))

Reyyanhan

Sinem hanım. Okadar keyifli okuyorum yorumlarınızi :) ,özellikle girip okuyorum :) fırınlar da öyle bişi yazmiyordur dimi :)

Reyyanhan

Cevap alındıktan sonra bizmlede paylaşın . Ben de bu mamayi kullanıyorum .

Havanese_Siri

:D

Reyyanhan

Ben kedilere aşırı mama veriyormusum bunu öğrendim burda :)

Reyyanhan

Uyurken fön makinesini kullanmazsam yaşayamam :)

İşte böyle konuların faydaları :) çok yemeye alışmış kedilerinizi az porsiyonlarla tatmin etmek çok zor. Kolay gelsin size:)

yasement

Ben de az veriyormusum 1.5-2 aydir. nd kitten ve yetiskin arasinda bir karsilastirma yaptim simdi :( gerci bol bol yas mama yiyor zaten ama ona gore kuru mama miktarini ayarliyordum. Tekrar bi planlama yaptim simdi. Sayenizde :)

Reyyanhan

İyi oldu bu ama birinin orijene mail atması lazım

Havanese_Siri

Ben instagramdan yazarım

Reyyanhan

Kuzumu :/

ursaminor

Bana sorunuzu yazın ben de tercüme edeyim :D
Benim olayım budur...
Kilosunu, kaç aylık olduğunu tam bilemiyorum sizin kızın :)