Orijen Six Fish Kesi Maması Beslenme Kılavuzu ??

Herkese iyi forumlar. Soru şu orijen kedi mamalarının beslenme talimatında günlük kullanım miktarıyla alakalı bi dip not var bilmiyorum kimlerin dikkatini çekti.. 5 aylık olana kadar vücut ağırlığı baz alınarak kilo başına 30gr, 5 aydan sonrası için kilo başına 20gr günlük mama verilmeli diye bi ibare var. Buna göre ben 6 aylık kedime 120 gr dan fazla mama vermem gerek ve bu bana çok fazla bi miktar gibi geliyor. Bilmiyorum bu konuda daha önce fikir belirten oldu mu??

107 CEVAP

Gozdetemizel

Orijenlerin hepsinin ustunde ayni besleme tablosu var.aya gore degil kiloya ve kedinizin hareketlilik durumuna gore enine ve boyuna bir tablodur.suan 10 aylik 3,5kg ben 60gram veriyorum.orda hareketli,hareketsiz ve yasli kediler olarak kedinizin kilosuna gore olani secmelisiniz ki 120 gram olmasi imkansiz

NAZOS

5 aylık ve 2 kilo 200 gram. kaç gram vermeliyim.