Orijen Six Fish Kesi Maması Beslenme Kılavuzu ??

Herkese iyi forumlar. Soru şu orijen kedi mamalarının beslenme talimatında günlük kullanım miktarıyla alakalı bi dip not var bilmiyorum kimlerin dikkatini çekti.. 5 aylık olana kadar vücut ağırlığı baz alınarak kilo başına 30gr, 5 aydan sonrası için kilo başına 20gr günlük mama verilmeli diye bi ibare var. Buna göre ben 6 aylık kedime 120 gr dan fazla mama vermem gerek ve bu bana çok fazla bi miktar gibi geliyor. Bilmiyorum bu konuda daha önce fikir belirten oldu mu??

107 CEVAP

patili

reyyan bu şiir kimin?

patili

sdffffwhgs

Bence bu cümleyi İngilizceye çevirip anlatabilirsen tebrik etmeleri gerek ne kızması :)

Cotontzu_Siri

Belki instagramdan yazdım diyedir

Cotontzu_Siri

ama iletişim bölümünde yazıyordu instagram

Cotontzu_Siri

yazayım mı oradan da

Reyyanhan

Ben bir ayyaşım sekiz çizer ayaklarım
Özlemişim sarhoşluğunu bu semtin sokaklarının
Gecenin biri, aptalın biri
Kalbinin dışında bekliyor içeri girmeyi
Şarkıcıyım ben, müzik kutundayım
Arayıp bulamadığın o şarkıyım
Yani bence öyle olmalıyım
Bu gece yağmur da camında bir damlayım toprak kokusundayim ıslanmış serenatim. .. ( sarkilar da gizli kalmış mektuplar ) :)

Reyyanhan

3 iş günü geçti

Reyyanhan

Bilmem :) arabada çalıyordu . Denk geldim .

Ov. Burada hararetli bekleyiş sürüyormuş:) Ben iş yoğunluğumdan dolayı bakamadım herkesten özür diliyorum öncelikle.. cevap geldi arkadaşlar;

Hi Gokhan,

Thank you for your email, we appreciate your interest in ORIJEN.

I'm happy to help you with feeding amounts for your kitten. The feeding guides on the bags are for adult cats, when feeding to a kitten we do recommend that you adjust the amounts fed as shown below when feeding kittens.

You should be feeding 1/2 cup for each 1kg of body weight until your kitten reaches 20 weeks of age. Once it is 20 weeks of age you can then feed 1/4 cup per kg of body weight. Start adult feeding guide at 52 weeks of age.

So, for your 4.2kg kitten you should be feeding 130 grams. This is the total amount for the entire day. Once your kitten reaches 52 weeks of age you can then feed from the regular guide on the guide.

If your cat is 6kgs at 52 weeks of age I would start with 85 grams for the day. If she seems to gain excess weight scale back the amount, if she seems too thin add a little more. While your cat may act hungry, their body condition is the best gauge of how much to feed.

If you have any other questions or I can be of further assistance please do write back.

Best Regards,

Yani arkadaşlar anlaşılacağı üzere işin özeti günlük 130 gr mama vermelisin demişler. Yaşına bastığında 6 kg olursa 85 gr mama vermelisin demişler. Tam tercümesini uzman arkadaşlara bırakıyorum :)

Cotontzu_Siri

Yazdığım mailden 2 gün sonra cevap aldım (sebebini bilmediğim bir şekilde ban yediğim için dün yazamadım):
120 gram vermeniz gerekiyormuş. Her kedi farklıdır derken de şunu kastetmişler; fazla kilo alması veya vermesi durumunda miktar bir miktar değiştirilebilirmiş.

Yasin_Ay

kediniz yavruysa öyle değilse normal yazanı verin yeter

hknaltdes

orijen cat kitten aldım sadanlara mail attım kedim 3 aylık 1.5 kg günlük 35 gr verin dediler...Bazı siteler 5 aydan küçük olan kedilere kilo başına 60 gr yazıyor o yüzden kafam karıştı dediğim de yok yok dedi telefondaki bayan 35 gr vermeniz yeterli dedi..eğer doymaz ise gözlemlerinize göre arttırabilirsiniz dedi.

bu sitede tüm ürün detaylarında mevcut https://www.*********.com/orijen-kedi-kopek-urunleri