Kaplumbağama Ek Gıda Ne Verebilirim?

Hlnyz_

Aynı yemi verdiğim zaman kabız olabiliyolar ek gıda ne verebilirim kaplumbağalar ne yer ?

8 CEVAP

Ozzge

Bir lokmalik çok minik kıyma verebilirsiniz arada.Ve kabuğu sürekli suya girdiği için yumusayacaktir.Ona önlem olması açısından da mürekkep balığı kemiği ufalayin her gün suyuna çok az ,petshoplarda bulabilirsiniz. Yem harici ise yine petshoplardan temin edebileceğiniz kurtçuklar var yem paketi gibi,kurumuş böcek kabuğuna benziyor bordo renkli. Gelişmelerini destekler.ishal olurlarsa da 1 adet haşlanmış bezelye çözüm sağlar..Benim bilip de uyguladıklarım bunlardı :) Ekmek çok sıkıntılı az bi ayarı kaçsa hayvanı şişirip öldürebilirsiz faydası yok zaten,.. Sağlıkla büyütün :)

Hlnyz_

Bahsettiğiniz kurtçuk paketinin tam olarak adı ne?

Mineladyy

Marul olabilir

Ozzge

Kaplumbağa karides yem diyerek alabilirsiniz.Foto ekleyemedim nete de bu şekilde yazarsanız görebilirsiniz :)

efruzg

Ekmek veriyorum ben bazen :)

HAY_DOST

Tavuk ve kırmızı et marul

Hlnyz_

Peynir yerler mi bir zararı olur mu?

Hlnyz_

Peki teşekkür ederim:)