Tuvalet Eğitimi

mervekaraoglu

Merhaba. Dişi 5 aylık Dogo'm çok akıllı herşeyi çok çabuk öğreniyor ancak evdeki ped alışkanlığımızı bitiremiyorum. Dışarı çıktığımızda saatlerce gezmemize rağmen çok nadiren tuvaletini yapıyor ancak çoğu zaman tutuyor ve eve gelince pedlerine yapıyor. Önerilerinizi bekliyorum.

4 CEVAP

Cnsygt

Merhaba. Disarda tuvaletini yapmasi icin basinda duruyorsaniz eger yapmiyor olabilir ayrica henuz cok kucuk disari ciktiginda ilgisi dagiliyor muhtemelen. Mumkunse bahce gibi bir alanda tasmasini uzun birakin bu cok onemli. Baslarda bu 1-2 saat bile surebilir ama kisa surede alisacaktir. Sabir

mervekaraoglu

Teşekkür ederim ancak tasmasız gezdiriyorum bazen yapıyor bazen tutuyor. ilginç :(

Fyavuzzz

Sabah kalktıgnızda yemegınızı verin yada mamasını daha sonra 15-20 dk sonra dısarı cıkartın ve gezdırın sonra eve geldınızde sakın mama koymayın ama sadece su kalsın daha sonra öğlen geliyorsanız aynı işlemi oglen de yapabilirsinz yada aksam da yapabilirsiniz ama 1 kere verip tuvalletten geldıkten sonra onune su dan baska birşey koymayın 1-2 ay içerisinde yuvaletı geldıgınde kendısı kapıya yonelecektır
yada evde yaptırmak ıstıyorsanız da gazete kagıdının üzerine tuvalet yapmaları ıcın spreyleri var onlardan da kullanabilirsiniz ama 1 kere yapıp gazeteyi atıgınz da ya dıskısından 1 parca gibi koku kalıcak sekilde bırakın yada her degısım de spreyi sıkın

KedimVar

Gezerken pedi de yanınıza alıp dışarı koysanız yapar belki.