Mama Ve Kum

Dygkyc

Kedimizin fiziksel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan mama ve kum markası hangisi acaba? Bir de yavru bir kedi hangi periyodlarda hangi mamalarla ve besin takviyeleri ile desteklenmeli?

6 CEVAP

eltarcin

En iyi mama=EVO ama maalesef türkiye'de yok.
Sonra 2.en iyi=İnsinct ve bu türkiye'de var.Kediniz hareketliyse İnsinct,Orijen,Acana =bunları öneririm.
RC VE PRO PLANI KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE ALMAYIN.
Kum olarak=Ever Clean,Sani Cat,Van cat olabilir.

ROYAL KANI AL KUM OLARAK VANCAT AL YADA PISI

En iyi kum ever clean less trail
En iyi mama instinct deniyor burada.sunu belirtiyim kediniz hareketsizse bu tarz mamalar rahatsiz edebilir.

Dygkyc

Peki kaç saatte bir yemek yerler? Tuvalet ihtiyacı hemen yemekten sonra mi olur?

Dygkyc

Rc ve prop neden almamalıyım?

Zehramira

Rc'yi niye almamalısınız? Çünkü içinde yağ oranı ve şeker çok fazla. Yağ kilo yapar ve şekerde kedilerde bağımlılık yapar. Yurt dışında rcyi kimse önermiyor bizim ülkede rc tavan yapmış ya herkes bilip bilmeden rc proplan öneriyor. Bizim türk milletinin mantığı "eğer birşey pahalıysa kaliteli" bazı ucuz mamalar rcden kat ve kat üstün. Hadi herşeyi geçtim hayvan deneyi yapıyor bu firmalar. Proplandada GDO var.