6 Aylık Erkek Kedinin Yeni Evinde İlk Gününde Saldırganlık Göstermesi Normal Midir?

Oscarw

Oscar'ı dün eski sahiplerinden teslim aldım ve ilk gün fazla ilgilenmeme tavsiyesine uyarak ona evi keşfetmesi için zaman tanıdım. Birkaç saat sonra keşif bitince beklemediğim bir yakınlık gördüm Oscar'dan. Yere yatıp ayağıma sürtünmeye, yalamaya ve hafif tırmıklamaya başladı ve bende ufaktan karşılık verdim ayağımla. Bir saat kadar iple oynattım herşey çok iyi gidiyordu ki yatak yerine kullanacağı taşıma kutusunun içindeki yastığını çıkartıp oynatmak istedim elimi tırmalamayı bırakması için. Ne oldu ise burada oldu geldiğinden beri ufacık ses çıkarmamış olan Oscar uzunca bir miyavlamadan sonra yandan üzerime atlayıp tırmanarak saldırdı ve aynı garip miyavlamayla tekrar saldırmaya hazırlandı.
Benim sizlerden öğrenmek istediğim eski evine ait ve eski sahiplerinin kokusu sinmiş minderine dokunarak özel alanına girdiğim için mi saldırganca davrandı yoksa kızgınlık döneminde mi Oscar?
Lütfen yardım edin daha önce kedi bakmadım ancak bakabileceğime inanıyordum. Saldırgan tutumunun devam etmesinin sebebi nedir hiçbir fikrim yok...

9 CEVAP

Heathcliff

Normal birkaç gün belki bir hafta zaman verin ona üstüne gitmeyin zamanla alışacaktır

DAMI

Benim kedim arada hala saldirganlik yapiyo gecen gun elim kan icindeydi sadece oturmus tv izliyordum kostugunu farkettim ve havada gordum

Fatmacakiir

Oynatmak istediginiz yastiktan da o anlik hoslanmamis ve tehlike algilamis olabilir belki de farketmediginiz bi hareketiniz canini yakmistir biraz zaman verin eminim alisacaktir

Breda

Bence sorunuzun cevabini kendiniz vermişsiniz.. Ayni fikirdeyim sizinle.. Her seyin net bir cevabi yok çünkü.. Her kedi ayni değil.. Her davranisin tek bi aciklamasi olamayabiliyor.. Ama zamanla bag kurdukca daha da yakinlasir herhalde..

Oscarw

Teşekkür ederim yanıtlarınız için Oscar ile oyun oynayarak aramızdaki bağı epey kuvvetlendirdik. Bana güvenmeye başladı. Zamana bıraktım bende.
İlk günden sonra hiç gereksiz saldırganlık göstermedi gerçi hâlâ sevmeye kalkınca tıslıyor ama şimdi daha iyi durumdayız.

Merloli

Bu çok normal bir şey, benim kedimin alışması üç hafta sürmüştü olabilir özellikle ilk hafta normal yabancılık çekmesi.

DAMI

Benim kedim arada hala saldirganlik yapiyo gecen gun elim kan icindeydi sadece oturmus tv izliyordum kostugunu farkettim ve havada gordum

DAMI

Benim kedim arada hala saldirganlik yapiyo gecen gun elim kan icindeydi sadece oturmus tv izliyordum kostugunu farkettim ve havada gordum

belki yeni gldiği için çekingenlik göstermiş olablir