Kanlı İshal!!

Sutunannesi

Kedim pazartesi sabahı kanlı şekilde dışkıladı ama tam olarak ishal değildi sadece cıvıktı. Dün dışkısı yine cıvıktı ama ishal diyebileceğimiz kıvamda değildi yani şekilli bir dışkıydı bende kan bir kereye mahsus sanıp rahatlamıştım. Ama bu sabah süt görselde gördüğünüz gibi kanlı ishal dışkıladı. İlk dışkısı ishal değil şekilli şekilde çıktı daha sonra bu şekilde ishal olarak gelmeye başladı. Ve İnan’ın çok korkmaya başladım. Kedim halsiz değil ve kusmuyorda ama az yiyor yani bence az yiyor. Sağlıklıyken 24 saat içerisinde 60 gram mama bitirirdi bir kaç haftadır 40 gram falan yiyor. Yani mama kutusuna baktığımda kilosuna göre 45 yemesi gerekiyormuş kedim 3,5 kilo civarı yani eğer som dönemlerde kilo vermediyse. Başına gelen arkadaşlar beni detaylı bilgilemdirebilir mi yani bu kanlı ishal çok korkmam gereken bir şey mi

4 CEVAP

Sutunannesi

Veterinerime durumu anlattım giardia denilen bir hastalık olabileceğini ve tedavisi olmadığını ancak antibiyotik yapıldığını söyledi. Başına gelen arkadaşlar sizler ne düşünüyorsunuz

Tugbabilginer

Son durum nedir? İyi haberlerinizi bekliyoruz.

Sutunannesi

Yaklaşık 2 saat sonra veterinere götüreceğim. Dışkısını inceleyecekler veteriner şu anda giardia dan şüpheleniyor. Eğer öyleyse antibiyotiğe başlanacak bende saatleri aksamasın diye sütü okul çıkış saatime denk getirerek götüreyim dedim. 4 gibi gideceğiz ama sorularımı okuyan arkadaşlar bilir sütü kutuya sokmak çok zor ilkel olmayan yöntemler kullanıyoruz ve onu o strese her ne kadar sokmak istemesem de götüreceğiz. Şans dileyin onu kutusuna sokabileuim

Sutunannesi

Giardia paraziti testi yapıldı Vet ondan şüpheleniyordu ama negatif çıktı. Yarın dışkısını inceleyecekler. Antibiyotik verdi flagly diye şurup ondan içireceğim günde 2 kez 10 gün kullanacak daha sonra duruma göre tekrardan bakılacak eğer kanlı ishal geçmezse farklı tedavi yöntemleri uygulanacak