Aleovera Önemlı

Benim1kedimvar

aleovera bitkisini sadece 2 gundur mutfagimizda tutuyoruz gecici sureyle. Mutfagimizin kapisi zaten hep kapali ama kisa sureyle acik birakmistik kedimin mutfaktan ciktigini gordum kostum bitkiye baktim. Fotograftaki gibiydi. O kirik yer yoktu. Kedim onu o sekilde isirmis olamaz diye dusunuyorum cicek pencerenin onudeydi. Biz de perdenin arkasindan basarak kirdigini dusunuyoruz yaklasik 20 dk once oldu isirsaydi su an belirtileri ne olurdu yardimci olun lutfen

11 CEVAP

Feronia

6 ila 12 saat arasında ortaya çıkar. Ama korkmanıza gerek yok, kedinin zehirlenmesi için yüksek miktarlarda aloe vera yemesi gerekiyor. Sadece kedi bu besine karşı hassassa az miktardan sorun çıkabilir.

goknur

Yediginden emin degilsiniz. Baktinizmi saga sola kirik bitki parcasi varmi diye. Ayrica orda bi iz var sanki isirmisda birakmis gibi kesilmis gibi birsey. Bence hicbirseyi riske atmayin kedinizi kusturmaya calisin ve ardindan yogurt yedirin. Baktiniz ki suanda sizi korkutuyor belirtiler hemen veterinere goturun hic vakit kaybetmeden.

Feronia

Aloe veranın jel kısmı zehirli değildir, latex kısmı zehirlidir. Bana fotoğrafta pek de yemiş gibi gelmedi. Şiddetli bir kusma veya ishal yoksa veterinere gitmenize gerek yok.

Benim1kedimvar

Feronia latex kismi nedir

Feronia

Başta sindirim sistemini etkiler. Kusma ve ishal gözlemleyebilirsiniz ama şiddetli olmadıkça, uzun sürmedikçe veya kötüye gitmedikçe veterinere gerek yok.

Feronia

Aloe vera yaprağını ortadan ikiye kırdığınızda dış kısımlarda görünen beyaz kısım latextir.

nyancat

Kedim bizim evdeki aleoverayı sürekli ısırıyor normalde bizde saldırmasın diye kapalı tutuyoruz açık gördümü hemen saksılara gidiyor aleoverada delikler var ısırdığını ordan anlıyorum ama hiçbir şey olmadı henüz

Benim1kedimvar

Goknur evet foografta isirilmis gibi gorunuyo hemen tekrar kontrol edicem bitkiyi

Benim1kedimvar

Goknur kontrol ettim birlestirdigimde arada bosluk kaliyor ama ablam kedinin disi oyle degil ki dedi. Bi de belirtiler ne onu da bilmiyorum ama su an eskisi gibi davraniyor bi farklilik yok

Benim1kedimvar

Feronia peki bu belirtiler ne kadar zamanda ortaya cikar

anfrenee

Benim kopwgim fare zehiri yemisti vetwriner yaeim saat gecikseydinz olurdu demisti sizinki suaana kadar bir sey olmamisa sıkıntı olcagini sanmiyorum