Köpeğim Issırıyor

fenerrsena43

Köpeğim daha 2.5 aylık ve ben yürürken ayaklarımı ısırıyor ve acıtıyor azda olsa hayır dediğimde havlamaya başlıyor oyuncak verdiğimde ise az bişey oynuyor sonra gene ellerimi felan ıssırmaya başlıyor ? :/

5 CEVAP

oyun istiyor köpeginiz daha bebek bu davranısları normal her ısırdıgında yuksek bı ses tonuyla hayır diyin zamanla alısacaktır bizimkinde

hala var

Ahmetkg

Gerçekten böyle soruları soruluyor mu hala? İstediğiniz kadar hayır diye uyarın hatta ve hatta dövün köpeğiniz dişini çıkarıncaya kadar ısıracaktir. Bundan vazgeciremezsini. Ama ısırmayi alışkanlik haline getirip getirmemesi size bağlı. Gidin ısırma oyuncaklari alın onları ısırsin onlarla oynasın ama sizide isiracaktir. Bu sizi sevdiğinin ve oyun oynamak istemesinin göstergesidir.

azor_ahai

kopek yururken ayaklari isirmasi oyunla karisik ustunluk taslama cabasidir ayni zamanda. anne kopekler yavrulari yaramazlik yapinca uzunca bir sure gormezlikten gelirler cunku yavru tepki alamayinca bir cok simarik hareketini birakir. bir de yukardaki arkadasin dedigi gibi dogal bir olaymis gibi isirmasina izin vermeyin kopeklerinizin. yavrular kendi aralarinda oynarlarken birbirlerini isirir gibi yaparlar. cani yanan kopek inler ve diger kopek durur. siz de caniniz yanmasa bile kopek inlemesi gibi bir ses cikarip aniden arkanizi donun. ayaklarinizi kollarinizi toplayarak oturun bir sure o yokmus gibi yapin. dislerinin acittigini anlayip itinali olmaya basliyorlar zamanla.

fenerrsena43

Teşekkür ederim