Evde Tek Başına :)

Queeninannesi

Merhaba arkadaşlar. Bi kaç günlüğüne şehir dışına çıkmam gerekicek kızımı da götürmeyi istiyorum fakat gittiği yerde rahat edemez o yüzden götürmeyeceğim. Sorum şu evde en fazla kaç gün yalnız kalabilir. Komşum ara sıra gelip mamasını suyunu vericek ama yinede tedirginim strese girermi ? Ya da ne yapar tek başına. Deneyimlemiş arkadaşlar cevap verirse sevinirim :)

12 CEVAP

milodelisi

Biz her sene 5 günlüğüne tatile çıkarken evde kalıyor bizim kedi. Komşu sabah akşam mama koyuyor, ona daha önceden ölçekleyip torbalıyorum. Su içinde şelalesi var, VEGA. Ona bakmanızı öneririm. Pek bir sorun olmaz ama tabikii sıkılır:( Komşunuz korkmuyorsa oynatabilir belki 20-25 dk. Birde bizimki geldiğimiz gün 2 senedir üstüste bavulu açtığımız anda içine kaka-ciş yapar.Sinirinden gailba. O konuda dikkatli olun

2 veya 3 gun biraksan problem olmaz

Strese girmiyor ben 3 gun birakmistim yeterli suyunu felan koyun

milodelisi

Ben gazateden top yapıp yere atıyordum bir sürü. Ödül maması varsa gazateyi buruştururken içine eklemeyi deneyin, belki oyalanır sıkılmaz öylece

emkdzyn

2-3 gün ideal bencee

milodelisi

Evde kimse gelmeden 2 hafta bırakanda biliyorum, ama riske girmeyin. Bana göre en fazla 7-8 gün olmak üzere mamasını koyan oynayan varsa idealdir,yani çok sıkıntı çıkmaz.

Gofretsla

Kaka?
İlgi?
Oyun?
Biraz strese girebilir

milodelisi

Ben kediler için yorum yaptım, kakasını 4 günden fazlaysa seyahat alan bakımından temizlenmesi gerekebilir ya da 2 kapta konulabilir kum. Gelen komşu korkmuyorsa sevip oynatabilir. Bizimkine mamayı komşu koyuyordu, o sırada kızı gelip oynattırıyordu. Sorun yaşamadık hiç o konuda.

Pelibiii

Problem olmaz 2 3 gunden ama mamasi ve suyunu yeterli koyun kesinlikle

yanik_kedi

İki üç gün olabilir bence ama fazlası kumu için kötü olabilir maması ve suyu tam olmalı tabi ki siz yokken sıkılabilir fakat iki üç günlüğüne bişiy olacağını da pek düşünmüyorum

mimar_mek

Öğrencilik hayatım boyunca geçici yuvalık yaptığımdan (özellikle anne ve yavrular) baktığım kedi sayısı 3 haneli oldu. 4 hatta 5 güne kadar ev de bırakmanız yanınızda götürmenizden çok daha iyi çünkü kediler böyle durumda huy değiştirebilir. Pansiyon filan asla düşünmeyin mecbur kalmadıkça. En iyi durum bi komşunuzun-arkadaşınızın 1-2 günde bir defa da olsa uğrayıp 10-15 dakika vakit geçirmesi olacaktır. Hatta bu işi parayla yapanlarda var.
Fakat böyle 3-4 gün yalnız kalacaklarsa;
2 farklı yere kum kabı, bir kaç yere de su - mama bırakın. Özellikle tek kediyse, Radyo - Tv kısık sesle açık bırakın, etrafa oyuncakları bırakın.

Baskay

eğer kedinize bakacak kimse gelmiyorsa biraz sorun ama hem şelalesi varmış hemde ona akıllı mama kabı alırsanız duyunu ve mamasını rahatlıkla yer ayrıca 2 ayrı kum kabı koyarsanız daha rahat eder ve kediniz oynaması için top vs evin görebileceği yerlere saklayın onunla oynasın