Sibirya Kurdu Günde Kaç Kere Dışarı Çıkmalı Ve Ne Zaman?

SİBİRYA KURDU ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM 20 SAYFALIK BİR DOSYA BİLE YAPTIM BİR BU BİLGİ EKSİK ÖĞLEN 1'DEN 6'YA KADAR OKULUM VAR

6 CEVAP

elifbasmanav

Benim kuzenim sabah ve aksam birer saat dışarı çıkıyor. Özellikle karlı havalardan hoşlanıyor, öyle zamanlarda biraz daha sürüyordu gezisi. Ama şöyle bir durum var ki onun köpeği bahçedeydi, kısmen özgürdü zaten. Bence sevgiyle ilgilendiğiniz bir canlının günde en az iki kere dışarı çıkması gerekiyor gezi ve tuvalet ihtiyacı için. Hep aynı saatlerde çıkarsa daha iyi olur.

Evet bende bahçede besliyecem

elifbasmanav

Bahçede yasayacaksa et et oyun oynayacak ve ilgileneceksiniz, tuvalet için gezmesi yeterli olacaktır.

dollfacepersian

Köpek nerde yaşarsa yaşasın her gün düzenli olarak gezdirilmelidir. Dışarıya düzenli olarak diğer köpeklerle,insanlarla sosyalleştirmek için de çıkarılmalıdır.
Bahçede bakılıyor diye bahçe dışına sadece tuvalet ihtiyacı için çıkarılması kesinlikle doğru değildir.
Ayrıca köpek husky lerin büyük çoğunluğu gibi yüksek enerjili olabilir.Bu yüzden egzersiz dengeli bir köpek olabilmesi için için çok önemli.
İlk yürüyüş okulunuzdan önce olursa çok iyi olur.1-2 saat. Eve gelir gelmez aynı şekilde. Birde uyumadan önce 20-30 dakika son yürüyüş.
Bu saat durumları köpeğin enerji seviyesine göre değişir.

Birde ilk köpeğiniz olacak anladığım kadarıyla. Husky baskın,çoğunlukla eğitiminde vb. şeylerde zorlayan bir ırktır. İlk kez köpek bakacaklara önerilmez. Neden husky istiyorsunuz?

Husky oldukça fazla egzersize gereksinim duyar, ancak sıcak havada egzersiz yaptırılmamalıdır.

Rotweilever besledim önceden