Mama Kabı

Duman14

Belki 7393292.sorum ama şu zaman ayarlı mama kapları varya almayı düşünüyorum duman için şunu merak ediyorum zaman ayarı yaptım diyelim saat atıyorum 14:30 da açılcak ama kedim uyuyor o saatte sonra kendimi kapancak kapanırda kedim yemesse yoksa bir daha kapanmazmı ya da 14:30 da açıldı diyelim 17:00 da kapandı sonra bir daha 21:00 da açılır mı yani detaylı bilgisi olan var mı??

7 CEVAP

Benim bildiğim açılan bölme tekrar kapanmıyor.Ama ben kediler için otomatik mama kabını pek gerekli görmüyorum.su kabını otomatik almak daha mantıklı sanki

Gofretsla

Haydangelenadam
Aynen

Duman14

Erkek kedilerde böbrek rahatsızlıkları nedeniyle çok su içmesi gerekiyormuş o yüzden hep açık kabı belki su şelalesi gibi şeyler var onları düşünmüştüm ama öğlenleri evde yalnız kaldığı için mama kabı daha mantıklı bi geldi veterinerimiz siz sabah bir miktar koyun akşama kadar onu yesin demiş anneme ama onu biraz sağlıksız buldum öğlende koycak kimse olmayabiliyor annem dışarda ben okulda falan

ceydatpcu

Bende sabh koyuyorum mamasini suyunu akşam 8 de geliyorum onlar akşama kadar istedikleri gbi yiyorlar bi sakncasimi varki akşam tekrar degistriyorum

Benim gözlemlediğim kadarıyla kediler ihtiyacı kadar mama yiyen hayvanlar.Yani mama kabını doldursanızda ihtiyacı kadarını tüketiyor.Ben sabah evden çıkarken 40 gr civarı mamayı koyuyorum kabına,akşam geldiğimde kabında tek tük mama kalmış oluyor.Akşam da 25 gr falan tüketiyor.Ben bi sakıoncası olduğunu düşünmüyorum

Duman14

Düzensiz olduğu için endişelenmiştim madem sizde yapıyorsunuz ve sorun yok gerek yok o zaman endişelenmeme teşekkür ederim :)

Bu konuda bi kaç veteriner hekime de danıştım kızımı sahiplenmeden önce.Sizin gibi kafamda bi soruydu bu mama konusu.Hepsinin ortak fikri mama kabını boş bırakmamaya gayret edin, kediniz zaten ihtiyacı kadarını tüketecek oldu.Sadece dikkat etmeniz gereken konu bence gün içinde tüketeceğinden fazla mama koymamanız.Akşam evde oluyorsanız geleceğiniz vakte kadar tüketebileceği miktarda mama koyarsınız.Geldiğinizde ilave edersiniz.Ama su pınarı almayı düşünebilirsiniz mama kabı yerine.Benim kedim su içme konusunda sıkıntılı olmamasına rağmen almayı düşünüyorum.